وضعیت چابهار باردیگر قرمز شد

وضعیت چابهار باردیگر قرمز شد

لوازم فلزی: در حالی مدتی پیش چابهار جزء مناطق سفید كرونا اعلام شده بود كه تازه ترین اعلام مسئولان این منطقه از برگشت وضعیت قرمز خبر می دهد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، کمتر از یک ماه پیش بود که فهرستی از شهرها و مناطق دارای وضعیت سفید کرونا اعلام گردید که چابهار نیز یکی از این مناطق بود، در همین رابطه مسئولان منطقه آزاد چابهار اعلام نمودند که با اقداماتی که در اوایل اسفند ماه آغاز نموده و پیگیری هایی که برای کنترل منطقه انجام شد توانسته به این شرایط دست یابند؛ بطوریکه فقط دو مورد مثبت شناسایی شده بود. اما در اواسط اردیبهشت ماه با بیان وضعیت سفید و تغییر در محدودیت ها که با باز شدن مراکز تجاری و گردشگری همراه بود شرایط به شکلی دیگر تغییر کرده و از وضعیت چابهار قرمز حکایت دارد.
بر این اساس با تصمیم ستاد مدیریت کرونای شهرستان چابهار در خصوص پیشگیری روند صعودی بیماری کرونا تمامی مراکز تجاری آزاد دکه بازار و بازارهای محلی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.
این در حالیست که مدتی پیش کردی -مدیر عامل منطقه آزاد چابهار - با اشاره به اقداماتی که برای کنترل کرونا در این منطقه انجام شده بود اظهار داشت که در این راستا تمامی مراکز خرید، هتل ها و رستوران ها از ۱۴ اسفند تعطیل شدند و با بررسی وضعیت مردم و همین طور حاشیه نشین ها توانسته بودند این شرایط را کنترل کنند.
در هر صورت چابهار باردیگر به وضعیت قبلی برگشته و در فاصله ای کوتاه باردیگر محدودیت ها اعمال خواهد شد، این در حالیست که از مسایل قابل توجه در چابهار کنترل وضعیت حاشیه نشین های این منطقه در کرونا است که می تواند لطمه بسیاری با خود به همراه داشته باشد که در همین رابطه کردی گفته بود که برنامه هایی که در دستور کار قرار گرفت اهتمام بر این بود که بخش های حاشیه نشینی را تحت کنترل قرار دهند، چونکه در چابهار حدود ۷۰ هزار حاشیه نشین وجود دارد که اگر درگیر این ویروس شوند بسیار مسأله ساز خواهد بود، بدین جهت با شناسایی این مناطق پرخطر توانستیم با بهره گیری از ظرفیت های موجود منطقه آزاد این محل ها را در چند نوبت ضدعفونی و گندزدایی کنند.
منبع:

1399/03/02
22:16:06
5.0 / 5
2618
تگهای خبر: بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی