دبیر انجمن صنایع لبنی:

كارخانه های لبنی نباشند خوراك میلیون نفر را چه كسی تامین می كند؟!

كارخانه های لبنی نباشند خوراك میلیون نفر را چه كسی تامین می كند؟!

به گزارش لوازم فلزی دبیر انجمن لبنی با اعلان اینكه برای واردات كره در سال قبل هیچ انحصاری وجود نداشته است، اظهار داشت: اگر كارخانجات لبنی نباشند چه كسی می خواهند خوراك 80 میلیون نفر را تامین كند؟!به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، رضا باکری دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران در گفتگو با با رادیو عنوان کرد: اتاق بازرگانی بعنوان پارلمان بخش خصوصی در ضمن دو سال قبل بارها درخواست تک نرخی شدن ارز را داشته است اما مجلس و نمایندگان با مخالفت، ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات سال های ۹۸ و ۹۹ در نظر گرفتند. طبعاً دولت نیز از این مصوبات مجلس پیروی می کند و اگر مجلس تک نرخی شدن ارز را در دستور کار خود قرار می داد دولت نیز آنرا به اجرا در می آورد.
وی افزود: سال قبل ارز تخصیص یافته به کره توسط وزارت جهاد کشاورزی به جهت تنظیم قیمت چربی در بازار برای واردات ۴۵ هزار تن کره به کارخانجات لبنی اعلام گردید و هیچ محدودیت و انحصاری برای دریافت آن توسط کارخانجات وجود نداشت. این مساله از سمت خود وزارت به تمام کارخانجات لبنی اطلاع داده شد و هر کارخانه بسته به میزان توان مالی خود مبادرت به واردات کره کرد.
این فعال بخش خصوصی اشاره کرد: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، الگوی رشد و توسعه اقتصادی برای مسئولان نامفهوم است. اگر شرکت های بزرگ لبنی وجود نداشته باشند خوراک ۸۰ میلیون جمعیت توسط چه کسی تامین می شود؟!
باکری افزود: گاوداری های کشور ما امروزه بطور میانگین روزی ۲۰۰ تن شیر تولید می کنند، متناسب با این میزان تولید باید کارخانه هایی وجود داشته باشند که قدرت جذب این مقدار را داشته باشند.


منبع:

1399/04/10
23:32:29
5.0 / 5
2533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی