چگونه ویروس ها را از گوشی خود حذف كنیم؟

چگونه ویروس ها را از گوشی خود حذف كنیم؟

درصورتی كه تلفن همراه شما توسط بدافزاری مورد حمله قرار گرفت، لازم است ابتدا این برنامه را شناسایی و از گوشی خود حذف كنید و آنگاه یك برنامه امنیتی را دانلود كنید تا در مقابل برنامه های مخرب از گوشی شما محافظت كند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، کم توجهی کاربران در به روزرسانی آنتی ویروس و سیستم عامل سبب آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها می شود که از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده را به دنبال دارد. قربانیان فضای مجازی با بی توجهی از راه باز کردن پیوست ایمیل های اسپم یا لینک های درون آنها، باز کردن فایل های دانلود شده آلوده از سایت های نامعتبر یا کلیک روی لینک های مخرب، از راه توزیع تبلیغات آلوده، آلودگی از راه هک و نفوذ به سیستم ها؛ به خصوص سیستم هایی که صدمه پذیری آنها وصله نشده است، مورد سو استفاده قرار می گیرند.
بعد از اطمینان از اینکه تلفن شما توسط بدافزار مورد حمله قرار گرفته است، دکمه پاور را پایین نگه دارید و تلفن را کاملاً خاموش کنید. امکان دارد این کار جلوی خسارت بدافزارها را نگیرد، اما می تواند جلوی تلاشهای مخرب برای دسترسی به شبکه های مجاور را متوقف نماید.
خاموش کردن همینطور به شما فرصت می دهد تا فکر کنید و تحقیق کنید. آیا برنامه آلوده خاصی را که بدافزار را به دستگاه شما وارد کرده است می دانید؟ آیا می دانید چه نوع نرم افزار دیگری امکان دارد بدون رضایت شما بارگیری کند؟ اگر نتوانید برنامه را در ریشه مشکل پیدا کنید، نمی توانید آنرا حذف کنید. پلیس فتا اخطار می دهد که برنامه های ضدبدافزار می توانند به شناسایی مواردی که سبب ایجاد مشکلات شما می شوند کمک کنند و حتی امکان دارد نرم افزارهای آلوده را برای شما حذف نمایند. این کار احتیاج به بازگرداندن دسترسی مجدد تلفن به اینترنت دارد.
وقتی دستگاه خویش را مجدداً روشن می کنید و برای جدا کردن برنامه مشکل ساز، وارد برنامه می شوید، ابتدا به حالت ایمن بروید. این کار به محدود کردن خسارت هایی که برنامه آلوده می تواند انجام دهد کمک خواهد نمود. برای اغلب دستگاه های اندروید، می توانید با نگه داشتن دکمه پاور برای چند ثانیه وقتی دستگاه روشن است، به حالت ایمن بروید، سپس روی گزینه Power off ضربه بزنید و نگه دارید.
این کار باید چند گزینه قدرت را ایجاد کند، همچون گزینه Reboot to safe mode. این حالت را برگزیده و منتظر بمانید تا باردیگر تلفن خویش را راه اندازی کنید. اگر نمی توانید یک حالت امن پیدا کنید، به جای آن، حالت هواپیما را فعال کنید تا دستگاه شما از هر شبکه قطع شود. معمولاً می توانید آن گزینه را در بالای سایه اعلان های خود پیدا کنید.

به تنظیمات بروید و برنامه مخرب را پیدا کنید
سراغ تنظیمات دستگاه اندروید خود بروید. تا زمانی که بخشی به نام برنامه ها را مشاهده کنید، حرکت کنید. به دنبال فهرستی از تمام برنامه های فعلی خود باشید - برای یافتن فهرست کامل امکان دارد لازم باشد مدیر برنامه را انتخاب کنید. هنگامی که در تنظیمات هستید، حرکت کنید تا برنامه آلوده را در مرکز مشکلات خود پیدا کنید.
به آسانی حذف را انتخاب کنید و دستگاه اندروید شما باید برنامه مورد نظر را حذف کند. همینطور ایده خوبی است که فهرست برنامه های خویش را مرور کنید و بارگیری های مشکوک دیگر را حذف کنید، اگر قبلاً به این فهرست نگاه نکرده اید، امکان دارد از برخی موارد عجیب دستگاه شما روی آن تعجب کنید.
هر دستگاه اندرویدی، مخصوصاً یک دستگاه صدمه پذیر، مستحق حفاظت است. تعدادی برنامه امنیتی وجود دارد که می توانید برای محافظت از تلفن خود، اسکن ویروس ها و خلاص شدن از شر فایل های ناخواسته و هرگونه نرم افزار آلوده، استفاده کنید. هنگامی که برنامه حذف برنامه دستی را به صورت دستی تمام کردید، یک برنامه امنیتی را دانلود کنید تا به مراقبت از هرگونه مسائل آینده کمک نماید.
همینطور لازم است همواره به اخطارهای احتمالی مرورگر و تجهیزات الکترونیکی خود توجه کرده و با دقت ویژه داشتن در به روزرسانی سیستم عامل و آنتی ویروس کامپیوتر و گوشی تلفن همراه، تجهیزات خویش را از ورود نفوذگران مصون بدارید. پشتیبان گیری از اطلاعات ذخیره شده به صورت دوره ای و نگهداری این اطلاعات پشتیبان در حافظه های جداگانه بهترین راه برای پیشگیری از بین رفتن آنها توسط بدافزارها و یا گرو گرفتن آنها از جانب باجافزارهاست.
منبع:

1399/05/22
12:01:38
5.0 / 5
1946
تگهای خبر: دستگاه , سایت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی