روحانی در مراسم بهره برداری از ۴ پروژه معاونت علمی و وزارت جهاد كشاورزی:

گاهی دارو بیش از اندازه نوشته و خریداری می شود

گاهی دارو بیش از اندازه نوشته و خریداری می شود

به گزارش لوازم فلزی رئیس جمهور با اعلان اینكه در بخش دارو و مواد غذایی باید به سمت خوب مصرف كردن حركت نماییم، اظهار داشت: گاهی دارو بیش از اندازه در نسخه نوشته شده و خریداری می شوند و در منازل مانده و مصرف نمی شوند. 40 درصد مواد غذایی ما به سبب بد مصرف كردن، تولید غیر دقیق یا در اختیار نداشتن زنجیره صنایع غذایی تلف می شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی بامداد امروز در مراسم بهره برداری از طرح های ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت افتتاح پروژه های امروز اظهار نمود: این افتتاح ها به معنای ارتقای علم و فناوری در کشور ماست. از همه کسانی که دراین زمینه تلاش کردند تشکر می کنم. برای ما مهمست که نسل جوان تحصیل کرده ما فضایی برای فعالیت علمی دارد. شرکت های دانش بنیان صد برابر نسبت به هفت سال پیش شده است.
وی افزود: داروها برای درمان بیماری یا پیش گیری از بیماری برای ما خیلی مهمست که امروز دراین زمینه افتتاح داشتیم. خط تولید واکسنی که امروز افتتاح شد، اهمیت زیادی برای مصرف داخلی و صادرات در آینده دارد. ارزبری برای دارو و مواد اولیه شرکت های داروسازی انجام می شود اما شرکت های دانش بنیان می توانند ما را از واردات این مواد اولیه بی نیاز کنند. دولت با همه توان پشتیبان و حامی این شرکت هاست برای اینکه دارو امنیت جسم مردم را تامین می کند. دکتر ستاری قول دادند تا اختتام این دولت چهار واکسن انسانی دیگر تولید می شود. تاکید من هم از شروع دولت یازدهم، تولید واکسن انسانی بود.
رییس جمهور همین طور با تشکر از شرکت های خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش دارو، اضافه کرد: امینت غذایی برای کشور ما بسیار مهم می باشد. در دوران کرونا اهمیت دارو و غذا را بیشتر درک کردیم. ما باید روی پای خود بایستیم. یک شرکت دانش بنیان با تولید کود یا سم و بذر مورد نیاز کمک زیادی به افزایش تولید می کند و به خودکفایی نزدیک تر می شویم.
روحانی با اشاره به اهمیت شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: روزانه نیروهای خلاق انسانی خارج از کشور جذب این شرکت ها می شوند. دکتر ستاری معتقد می باشد که اگر ۱ میلیارد دلار مواد اولیه وارد می نماییم، با فعالیت این شرکت ها می توانیم ۴۰۰ میلیارد دلار را در داخل تامین نماییم.
رییس جمهور افزود: معاون علمی ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد که تولید واکسن آنفولانزا را در ماه های آینده به ثمر برسانیم که این برای ما بسیار مهم بوده و برای مردم امنیت آفرین و آرامش بخش است.
روحانی با اشاره به اهمیت خاص تولید واکسن برای بیماری دهانه رحم، اظهار داشت: این واکسن پرمصرف است و امیدواریم نیازهای داخلی را تامین کرده و این واکسن را صادر نماییم.
وی در ادامه با اعلان اینکه در بخش دارو و مواد غذایی باید به سمت خوب مصرف کردن حرکت نماییم، اشاره کرد: گاهی دارو بیش از اندازه در نسخه نوشته شده و خریداری می شوند و در منازل مانده و مصرف نمی شوند. بد مصرف کردن در مواد غذایی و دارو باید به مصرف بهینه تبدیل گردد. ۴۰ درصد مواد غذایی ما به سبب بد مصرف کردن، تولید غیر دقیق یا در اختیار نداشتن زنجیره صنایع غذایی تلف می شود.
وی اشاره کرد: حتی تلف شدن ۱۰ یا ۲۰ درصد هم خیلی زیاد است و باید در زمینه تولید و مصرف فرهنگ سازی صورت گیرد.
روحانی در آخر اظهار نمود: افتتاح های امروز شرکت های دانش بنیان به لحاظ علمی، تامین نیازهای جامعه و جذب جوانان تحصیل کرده برای ما افتخارآمیز بود. این افتتاح ها به لحاظ علمی بودن و دانش بنیان بودن نسبت به افتتاح های هفته های گذشته مزیت داشت.
منبع:

1399/07/10
13:15:40
5.0 / 5
1568
تگهای خبر: تولید , خرید , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی