وزیر نیرو:

مصرف كنندگان بزرگ برق می توانند نیاز خویش را از بورس انرژی تأمین كنند

مصرف كنندگان بزرگ برق می توانند نیاز خویش را از بورس انرژی تأمین كنند

به گزارش لوازم فلزی وزیر نیرو از موافقت هیئت وزیران با تأمین برق مورد نیاز مصرف كنندگان بزرگ برق از راه بورس انرژی اطلاع داد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه چهارشنبه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات امروز هیئت دولت اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در روزهای اخیر در بخش برق مواجه بودیم افزایش میزان طلب تولید کنندگان برق از شرکت توانیر بود.
وی با اشاره به اینکه «شرکت توانیر خریدار انحصاری برق در کشور است»، اضافه کرد: بیشتر از ۶۰ درصد تولید برق کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود و شرکت هم برای پرداخت پول تولید کنندگان تابع قیمت های تکلیفی است؛ بن همین دلیل تولید کنندگان از اینکه دریافت وجه شان با فاصله زمانی قابل توجهی صورت گرفته است گله مندند. در این راستا در جلسه امروز هیئت وزیران پیشنهاد وزارت امور اقتصاد و دارایی به دستگاه های مرتبط در خصوص اینکه مصرف کنندگان بزرگ که شامل مصرف کنندگان پنج مگاوات و بالاتر هستند، برق شان را از بازار بورس انرژی دریافت نمایند، موافقت کردند.
وزیر نیرو اظهار نمود: این اقدام کمک بزرگی به تولیدکنندگان برق است که می توانند سریع تر به وجه شان دست یابند و همینطور مصرف کنندگان هم می توانند با قیمت مناسب تری برق مورد نیاز خویش را تأمین کند و هم هم نقش تعیین کننده خواهد داشت و دیگر منحصراً خریدار نخواهد بود؛ این اقدام ان شاءالله در ادامه به رشد و پویایی صنعت برق کمک بزرگی خواهد نمود اجرای آن هم بر مبنای مصوبه هیات وزیران آماده خواهد شد.
اردکانیان همینطور در پاسخ به پرسشی درباره برنامه های وزارت نیرو در مورد لایروبی رودخانه ها برای فصول سرد سال تصریح کرد: برنامه مهندسی رودخانه که بخشی از آنرا شامل لایروبی رودخانه ها می شود از پس از سیل سال قبل با شدت شروع شده است؛ در سال ۱۳۹۸ موفق شدیم ۵ برابر متوسط سال های قبل عملیات لایروبی را انجام دهیم و نتیجه آن شد که ۴-۵ سیلاب بزرگی را که در جنوب و جنوب غرب کشور در نیمه دوم سال قبل و اوایل سالجاری داشتیم، با حداقل خسارت و حداکثر بهره وری پشت سر گذاشته شد.
وی افزود: این مسیر کماکان ادامه خواهد داشت و امیدواریم همان گونه که دستگاه قضایی با ما همکاری هایی دارند، در آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها بتوانیم تکالیف قانونی را که برعهده داریم، انجام دهیم و نتیجه آن باشد که در شرایط تا حدود زیادی تغییر اقلیم که ما باید آمادگی مواجه شدن با سال های خشک و تر را داشته باشیم، از سیلاب بعنوان یک منبع آب شیرین بیشتر از مواجهه با خسارت، منفعت ببریم.
وزیر نیرو در باره برنامه های این وزارتخانه در حوزه سدسازی هم اظهار داشت: برنامه های سد سازی وزارت نیرو در چارچوب پویش هر هفته الف به در دست انجام است و هفته جاری بیست و سومین هفته برگزاری این پویش امسال است و ما از ۲۵۰ پروژه که برای مثال وعده داده بودیم تا کنون ۱۱۲ پروژه را با سرمایه گذاری ۲۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افتتاح کردیم. سال جاری تابحال ۷ پروژه بزرگ سد مخزنی افتتاح شده است و امیدواریم ۱۸ پروژه سال ۱۳۹۹ در این حوزه افتتاح و به بهره برداری برسد.1399/07/16
14:00:01
5.0 / 5
1346
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی