مسدود شدن راه های سوءاستفاده از راه سیمكارت و خدمات ارتباطی

مسدود شدن راه های سوءاستفاده از راه سیمكارت و خدمات ارتباطی

برای ساماندهی سیم كارهای با هویت متناقض، سامانه استعلام خدمات در ارتباط با سرویسهای مخابراتی ثبت شده به نام مشتركان راه اندازی شده كه راه های سوءاستفاده از راه سیمكارت و سایر خدمات ارتباطی را می بندد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ویدئوی «ایران هوشمند»، سامانه استعلام خدمات در ارتباط با سرویسهای مخابراتی که از جانب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شده را مورد بررسی قرار داده است.
در این سامانه شما می توانید تعداد تمامی سرویسهای مخابراتی که به نام شما ثبت شده است را استعلام کنید. نتیجه این استعلام به خط تلفن همراه اعلام شده توسط شما پیامک می شود. در فاز اول طرح، تعداد سیمکارت های شما در اپراتورهای تلفن همراه و در فازهای بعد، تعداد سایر سرویسهای مخابراتی نظیر ADSL، تلفن ثابت، TD-LTE، وایمکس و... اعلام می شود.
برای رفتن به این سامانه کافی است به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نشانی www.cra.ir و بخش استعلام سرویسهای مشترکین مراجعه نموده و با ثبت اطلاعات هویتی خود، پیامک حاوی تعداد سیمکارت های ثبت شده و سایر خدمات سرویسهای مخابراتی به نامتان را از راه پیامک دریافت کنید. همینطور می توانید از تعداد سیمکارت هایی که به نامتان ثبت شده است با ارسال پیامک حاوی شماره ملی به سرشماره ۳۰۰۰۱۵۰ آگاه شوید.
منبع:

1399/08/14
21:12:28
5.0 / 5
1222
تگهای خبر: خدمات , سایت , سرویس , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی