معامله پالایشی یكم در ابهام

معامله پالایشی یكم در ابهام

لوازم فلزی: در صورتیكه روز گذشته مدیر امور ناشران شركت سپرده گذاری مركزی از امكان معامله پالایشی یكم برای برخی خریداران این صندوق آگاهی داده بود، معاون بازار بورس تهران اعلام نموده كه امكان معامله این صندوق از امروز وجود ندارد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، پالایشی یکم، دومین صندوق سرمایه گذاری دولت ETF است که شامل باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس می شود. پذیره نویسی این صندوق ۳۰ شهریورماه به انتها رسید و انتظار می رفت بعد از یک ماه یعنی از ۳۰ مهرماه قابل معامله باشد.
در این راستا مریم شاه حسینی - مدیر امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی - از امکان معامله صندوق پالایشی یکم از امروز (شنبه) برای افرادی که بوسیله کارگزاری این صندوق را خریده بودند، آگاهی داده و اعلام نموده بود که این سهام در روز چهارشنبه هفته قبل به حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر که کد بورسی فعال داشتند تخصیص داده شد و اگر افراد می خواهند اطلاعات صندوق را در پرتفوی خود ببینند باید گزینه کارگزار ناظر را انتخاب کنند.
البته این اتفاق رخ نداد و محمود گودرزی - معاون بازار بورس تهران - اعلام نمود که امکان معامله صندوق پالایشی یکم وجود ندارد و هنوز درخواستی از مدیر صندوق پالایشی یکم به بورس تهران برای فراهم شدن معامله واحدهای این صندوق ارسال نشده است.
در این راستا پیگیری های ایسنا برای ستاندن اطلاعات بیشتر از شرکت سپرده گذاری مرکزی و بورس تهران به نتیجه نرسید و علت این امر اعلام نشد.
منبع:

1399/08/17
19:41:17
5.0 / 5
1183
تگهای خبر: بازار , خرید , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی