از سوی ستاد تنظیم بازار؛

قیمت گذاری لاستیك به تولیدكنندگان واگذار شد

قیمت گذاری لاستیك به تولیدكنندگان واگذار شد

ستاد تنظیم بازار قیمت گذاری لاستیك را به تولیدكنندگان واگذار كرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، ستاد تنظیم بازار در مصوبه ای اعلام نمود که لاستیک های سواری ساخته شده با مواد اولیه ارز نیمایی در قالب ضوابط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مشروط بر اینکه تولید و فروش آن (زنجیره توزیع) در سامانه جامع تجارت ثبت گردد، رأساً توسط واحدهای تولیدی قیمت گذاری شوند.
در مصوبه ستاد تنظیم بازار که در دهم آبان ماه صادر شده، آمده است:
۱. مقرر شد لاستیک های سنگین وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی با قیمت های تعیین شده (مطابق محاسبات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان) از راه سامانه جامع تجارت و یا حواله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها به فروش برسد.
۲. لاستیک های سواری ساخته شده با مواد اولیه ارز نیمایی، در قالب ضوابط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مشروط بر اینکه تولید و فروش آن (زنجیره توزیع) در سامانه جامع تجارت ثبت گردد، رأساً توسط واحدهای تولیدی قیمت گذاری شوند.
تبصره: عدم رعایت ثبت اطلاعات فروش در سامانه جامع تجارت مصداق تخلف عرضه خارج از شبکه بوده و دستگاههای نظارتی مکلفند با متخلفین برخورد قانونی کنند.
۳. نظر به اینکه بعضی از لاستیک های دپو ده با ارز ۴۲، ۰۰۰ ریال بیشتر از ۸ ماه در انبار عاملین موجود است و علاوه بر تحمیل هزینه های تبعی بیشتر برای توزیع کنندگان لاستیک سنگین، تاریخ مصرف آن هم در حال اتمام است، ستاد تنظیم بازار مصوب کرد که در هر استان کمیته ای با ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت و با عضویت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، استانداری و نهاده های نظارتی تشکیل گردد تا نسبت به تعیین تکلیف لاستیک های دپوشده پیش از سال ۹۹ اقدام نماید.
۴. کلیه محموله های مواد اولیه ترخیص شده از تاریخ ۲۰ فروردین ۹۹ لغایت یک خرداد ۹۹ به علت عدم اعلام قیمت محصولات نهایی ساخته شده توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و فروش به قیمت مصوب قبلی، مشمول دریافت ما به التفاوت نرخ ارز نیست.
نرخ مواد اولیه افزایش یافته است / ‏‬میزان افزایش قیمت تایر هنوز مشخص نیست
در این رابطه مصطفی تنها سخنگوی انجمن تایرسازان در گفت و گو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: در ماه های اخیر، قیمت مواد اولیه تولید تایر در کشور شناور شده است؛ بعنوان مثال یکی از مواد اولیه ما که تا دو ماه پیش ۹ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت داشت الان با قیمت ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان می خریم، همینطور قیمت اس بی آر که ۱۰ هزار تومان بود الان به ۴۰ هزار تومان رسیده است.
تصریح کرد: ۳۰ تا ۳۵ درصد مواد اولیه ما وارداتی و مابقی داخلی است و باید بگویم که نوسان قیمت در مواد اولیه داخلی بیشتر بوده است.
تنها اضافه کرد: هم اکنون ثبات قیمت ها دشوار شده و به تولیدکنندگان فشار وارد می شود؛ ازاین رو ما درخواست دادیم که مبنای قیمت گذاری تغییر کند. موازین نرخ گذاری یا همان فرمول قیمت گذاری تغییر خواهد کرد، اما هنوز معلوم نیست که چه میزان افزایش قیمت اعمال شود. البته مصوبه ستاد تنظیم بازار هنوز به ما ابلاغ نشده است.
سخنگوی انجمن تایرسازان خاطرنشان کرد: نرخ های مصوب ما برمبنای دلار نیمایی ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان است در صورتی که الان نرخ این نوع ارز در سامانه نیما تا ۲۵ هزار تومان دیده می شود.
منبع:

1399/08/21
14:11:32
5.0 / 5
1508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی