كارنامه ۹ ماهه تولید مس نسبت به برنامه تولید در سال ۹۹

تولید آند ۱۰ درصد و كاتد 5 درصد فراتر رفت

تولید آند ۱۰ درصد و كاتد 5 درصد فراتر رفت

طبق آمار انتشار یافته توسط شرکت ملی صنایع مس ایران، از آغاز سالجاری تا آخر آذرماه، بیشتر از ۲۶۳ هزار تن آند، بیشتر از ۲۰۶ هزار تن کاتد مس ساخته شده است که نسبت به برنامه ریزی صورت گرفته برای تولید امسال به ترتیب ۱۰ و پنج درصد رشد تولید را تجربه کرده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، براین اساس طی این بازه زمانی شرکت ملی مس ایران موفق به شکستن رکورد تولید آند طی بازه زمانی ۹ ماهه طی سالهای اخیر شده است.
بررسی و مقایسه آمار تولید آند شرکت مس در ۹ ماهه سالجاری نشان داده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، با رشد ۱۶ درصدی ۳۷ هزار و ۲۶۴ تن بیشتر آند ساخته شده است. در تولید کاتد هم در ۹ ماهه نخست سال جاری ۱۷ هزار تن نسبت به مدت مشابه سال قبل ساخته شده است که ۹ درصد رشد داشته است.
تولیدات در این بازه زمانی در تولید کنسانتره مس هم از برنامه جلوتر بوده و طی این مدت، ۹۰۵ هزار و ۴۴۵ تن کنسانتره مس ساخته شده که نسبت به برنامه تعریف شده ی ۸۵۸ هزار و ۸۷۲ تنی، گویای رشد پنج درصدی است. با این میزان تولید کنسانتره، رکورد قبلی کنسانتره مس طی بازه زمانی نه ماهه سالیان گذشته، شکسته شده است.
تولید مس محتوی معدنی هم از آغاز سالجاری تا آخر آذرماه، در مجموع ۲۱۹ هزار و ۶۵۲ تن ثبت شده است که در مقایسه با برنامه، با رشد سه درصدی روبرو شده است.
همینطور در بازه زمانی مذکور، درمجموع ۱۳۴ میلیون تن سنگ معدن استخراج شده که نسبت به برنامه پیشبینی شده سال جاری، رشد یک درصدی داشته است. ضمن اینکه در این زمان ۴۰ میلیون تن سنگ سولفور هم برداشت شده که دو درصد از برنامه در نظر گرفته برای برداشت سنگ سولفور جلوتر است.
منبع:

1399/10/03
22:09:32
5.0 / 5
1249
تگهای خبر: تولید , شركت , صنایع , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی