قالیباف:

مجلس در هماهنگی با دولت بودجه را تنظیم می كند

مجلس در هماهنگی با دولت بودجه را تنظیم می كند

به گزارش لوازم فلزی رئیس مجلس شورای اسلامی درباره جلسه سران قوا مورد بررسی قرار گرفت با اشاره به اینکه یکی از مباحث مورد بحث امروز در مورد مبحث تحریم بود، تصریح کرد: خنثی سازی تحریم در اولویت ما قرار دارد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، محمد باقر قالیباف در انتها نشست مشترک سران قوا که به میزبانی مجلس برگزار شده بود اظهار داشت: یکی از مباحثی که امروز مورد بررسی قرار گرفت مبحث در ارتباط با تحریم بود، محوریت این بحث بر اولویت قرار گرفتن خنثی سازی تحریم بود، در واقع مبنای کار ما همین مهم خواهد بود چون که این مورد برای رفع تحریم هم خیلی موثر است.
وی افزود: در همین لحظه مجلس در کمیسیون تلفیق در حال بررسی لایحه بودجه است، می دانسم که لایحه بودجه یک سند مالی سالانه است، اما در واقع این سند مالی یک ساله، سند حکمرانی است که هم در سیاست های مالی وضعیت هزینه و درآمد دولت را و هم در سیاست های پولی زندگی مردم را رقم می زند، طبیعتا برنامه های بودجه یکساله در جهت تحقق برنامه های پنج ساله و امری مهم و حیاتی می باشد.
رئیس مجلس اظهار داشت: تلاش ما در بررسی بودجه این است که بتوانیم با دولت هماهنگی داشته باشیم، البته ما به صورت مستمر و شبانه روزی با بخش های اقتصادی، وزرا و کارشناسان مجموعه همکاری و همفکری داریم، امروز هم در جلسه سران قوا مفصلا در این خصوص بحث شد و با رئیس جمهور توافق شد که بودجه ای را به نتیجه برسانیم که تورم زا نباشد؛ اولویت آن در حوزه معیشت، سلامت و رسیدگی به محرومین و قشر مستضعف جامعه باشد و در جهت محرومیت زدایی و توجه ویژه به بحث تولید حرکت نماید.
قالیباف افزود: توجه جدی ما برای به غلبه رساندن صادرات بر واردات همین بحث تولید است؛ همینطور تلاش داریم در حوزه درآمدها روش هایی را اجرا نماییم که در عین حفظ این سیاست ها برای کشور کسری تراز عملیاتی را به هر میزان که می شود کاهش دهیم.
قالیباف ضمن اشاره به اینکه بحث بعدی جلسه مشترک سران قوا مبحث سلامت بوده است، تاکید کرد: اولویت ما تهیه واکسن و پشتیبانی از صدمه دیدگان کرونا است که می خواهیم در بودجه سال آینده این موارد را مد نظر قرار دهیم به صورتی که اعتبار لازم برای خرید یا تولید واکسن در نظر گرفته شود.
منبع:

1399/10/09
12:51:42
0.0 / 5
729
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی