در گزارش لوازم فلزی مطرح شد؛

ضعف سیاست گذاری، پاشنه آشیل صنعت دخانیات

ضعف سیاست گذاری، پاشنه آشیل صنعت دخانیات

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مهم ترین مشکل صنعت دخانیات کشور را ضعف در سیاست گذاری عنوان نمود و اظهار داشت: سیاست گذاری بگونه ای بوده که ضمن تضعیف صنعت داخلی، منجر به رشد شدید ورودی قاچاق شده است.سید سلمان ذاکر در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد انتقاد مدیران شرکت دخانیات ایران از ضعف سیاست گذاری در این صنعت که باعث عقب ماندگی صنعت داخلی شده، عنوان کرد: صنعت دخانیات صنعت بسیار مهمی است و علاوه بر تأمین نیاز داخل می تواند صادرات هم داشته باشد؛ اما متأسفانه دولت آنطور که باید و شاید به این صنعت توجه نداشته و برای توسعه صنعت دخانیات و استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته تلاش خاصی نکرده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: بی توجهی به صنعت دخانیات در حالی است که این صنعت هم به اشتغال زایی کمک می نماید و هم می تواند ارزآوری داشته باشد اما مهم ترین مشکل در این بخش به کارگیری مدیران غیرمتخصص در حوزه های در ارتباط با سیاست گذاری دخانیات بخصوص مرکز نظارت بر دخانیات ذیل وزارت صمت و نگاه جناحی داشتن به این حوزه است که سبب شده این صنعت نتواند توسعه خاصی را تجربه کند و به جای رشد، سال به سال پسرفت کند.
ذاکر اظهار داشت: باید به صنعت دخانیات توجه ویژه ای داشته باشیم چون که علاوه بر جنبه اقتصادی، از منظر سلامت هم حائز اهمیت می باشد و نوع سیاست گذاری بگونه ای بوده که منجر به افزایش قاچاق شده و عمده این اقلام قاچاق، فاقد استانداردهای بهداشتی و برای سلامت مضر هستند.
وی خاطرنشان کرد: مدیران غیرمتخصص نمی توانند سیاست گذاری مناسب انجام داده و نیازهای این صنعت را پاسخ دهند و تولید داخلی که منجر به توسعه همه زنجیره صنعت دخانیات خواهد شد، با مانع مواجه می شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: سیاست گذاری غلط سبب شده سهم اقلام قاچاق در بازار داخلی رشد شدیدی داشته باشد و الان شاهد می باشیم که اقلام قاچاق در تنوع بسیار زیاد به سادگی در بازار داخلی توزیع می شوند که این مسئله باید با تدبیر، حل و فصل شود.
وی عنوان کرد: البته مجلس طرح تحقیق و تفحص از صنعت دخانیات را در دستور کار قرار داده و در صورت انجام بررسی های لازم و حصول نتیجه، بهتر می توان مشکلات این بخش را ارزیابی کرد.

1399/11/01
18:11:02
0.0 / 5
702
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی