نایب رئیس كمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

ما به نحوی معادن را مدیریت كردیم كه یك عده مفسد رشد كردند

ما به نحوی معادن را مدیریت كردیم كه یك عده مفسد رشد كردند

به گزارش لوازم فلزی نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: ما به نحوی عرصه معدن را مدیریت کرده ایم که یک عده مفسد رشد کرده اند و در کنار فساد در معدن منشاء فسادهای سیاسی، اقتصادی و خرید عزل و نصب شده اند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، حسن شجاعی امروز در نشست ملی مطالبه گران حوزه معدن گفت: کمیسیون اصل ۹۰ مطابق با اصل ۹۰ قانون اساسی تشکیل شده است و این اصل می گوید هرکس از «طرز کار» قوه های ۳ گانه و دستگاه های کشور شکایتی دارد در این کمیسیون مطرح و بررسی می شود. کمیسیون اصل ۹۰ ورود در مصادیق ندارد اما در این مساله که طرز کار ما در مدیریت معادن کشور ایراد داشته باشد، این کمیسیون ورود می کند.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقایان غرب گرا و لیبرال ۲۰ سال پیش در نامه ای به رهبر انقلاب گفتند طرح توسعه ای در کشور در حال اجراست که کشور توسعه می یابد اما یک میلیون نفر لطمه می بیند، رهبری ذیل این نامه نوشتند «یک نفرش هم زیاد است».
شجاعی با اعلان اینکه طرز کار معادن ایراد دارد، اشاره کرد: اگر مدیریت در عرصه معدن درست بود ما شاهد لگدمال شدن حقوق مردم و گردن کلفت شدن مفسدان نبودیم، ما به نحوی عرصه معدن را مدیریت کرده ایم که یک عده مفسد رشد کرده اند و در کنار فساد در معدن منشأ فسادهای سیاسی، اقتصادی و خرید عزل و نصب شده اند.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: جلسه امروز را بمنظور دریافت شکایت از شما مطالبه گران معدن قلمداد می کنم و آنرا به کمیسیون اصل ۹۰ می برم و به صورت جدی پیگیری می نماییم. کمیسیون اصل ۹۰ بعنوان دستگاه عالی نظارتی این اعتبار را دارد که مسئولان ذیربط را به کمیسیون بخواند، جلسه ای برگزار کند و با حضور همه مسئولان عالی در حوزه معدن و وزیر صمت، رئیس سازمان محیط زیست و وزیر جهاد کشاورزی، از آنها توضیحات بخواهد؛ تعدادی از شما به نمایندگی از همه مطالبه گران در آن جلسه حاضر باشید و دغدغه ها را مطرح کنید.
شجاعی اظهار داشت: گزارشی از طرز کار دستگاه های در رابطه با معدن تهیه می نماییم، بدون نوبت در صحن علنی مجلس قرائت می شود و اگر جرم یا تخلفی احراز شود به قوه قضائیه می رود و اگر به نتیجه برسیم که قوانین ایراد دارد، اصلاح قوانین در رابطه با حوزه معدن در دستور کار قرار می گیرد و به صحن مجلس ارائه می شود.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اشکالی که در مدیریت کشور وجود دارد این است که موضوعات را قطعه قطعه می نماییم و هر قطعه را به یک نفر می دهیم تا مدیریت کند و این آفت است؛ معدن فقط در خاک یک منطقه نمی نشیند بلکه در بستر اجتماعی یک منطقه می نشیند و باید مردم منطقه بهره مند شوند. اگر شاهد ناکارآمدی در بخش های مختلف هستیم نشان از این دارد که ساز و کار نظارتی ما حفره دارد، یکی از اقدامات ما در کمیسیون اصل ۹۰ لطمه شناسی نظارت بر نظارت است، اگر در دستگاه های اجرائی ما فسادهای عجیب و غریب رخ می دهد بطور قطع مسولان نظارتی ما مشکلاتی دارند.
شجاعی با اعلان اینکه ما فرش قرمز پیش پای سرمایه گذار پهن می نماییم اما حتما با حاکمیت سرمایه داری مخالفیم، سرمایه داری دنیا را به بن بست کشیده است، اظهار داشت: کار شما به مطالبه گری ختم نشود، باید مکتب آشتی معدن با محیط زیست را هم دنبال کنید و پیگیر شود که مدیریت معدن به کدام نحو به بهبود شرایط اجتماعی و وضعیت کشاورزی کمک می نماید.


منبع:

1399/11/10
14:47:17
0.0 / 5
1014
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , دستگاه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی