معاون امور صنایع وزارت صمت اعلام كرد:

بازگشت بیشتر از ۱۳۰۰ واحد غیرفعال به چرخه تولید

بازگشت بیشتر از ۱۳۰۰ واحد غیرفعال به چرخه تولید

به گزارش لوازم فلزی معاون امور صنایع وزارت صمت از جهش تولید در ۲۰ زنجیره صنعتی از بین ۲۹ محصول منتخب صنعتی اطلاع داد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، مهدی صادقی نیارکی که در شورای هم خانواده ادارات تابعه وزارت صمت در استان قم سخن می گفت، تصریح کرد: طرح های صنعتی بزرگی در کشور به بهره برداری رسید و در دهه مبارک فجر هم بنگاه های بزرگی به چرخه تولید اضافه شدند و خوشبختانه ظرفیت های صنعتی خوبی در سرتاسر کشور با همکاری فعالان اقتصادی در کشور بوجود آمده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به افزایش شیفت های کاری در واحدهای صنعتی بیان نمود: امسال تقاضای تأمین مواد اولیه مورد نیاز تولید افزایشی بوده و تلاش بر این است که بر مبنای امکانات موجود، مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی کشور به شکل عادلانه ای تأمین و توزیع شود که این هم نوید بخش رشد در بخش تولید است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مبحث های مهمی که از جانب وزارت صمت و سازمان های صمت در هر استان همچون قم و همینطور شرکتهای صنعتی دنبال می شود مبحث احیای واحدهای راکد و نیمه فعال است.

بیش از ۱۳۰۰ واحد غیر فعال به چرخه تولید بازگشتندوی اضافه کرد: سال جاری برای احیا و بهره برداری مجدد ۱۵۰۰ واحد هدف گذاری شده که طبق آخرین آمار بالغ بر ۱۳۰۰ واحد غیرفعال به چرخه تولید بازگشتند و قم هم هدف گذاری که داشته محقق شده است.

صادقی نیارکی توجه به توسعه و تعمیق ساخت داخل را بعنوان یکی از طرح های تعریف شده از جانب وزارتخانه متبوع خود هم مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح، افزایش خوداتکایی صنعتی در کشور، افزایش نوآوری، کاهش وابستگی و افزایش عمق ساخت داخل است که بر مبنای آن باید ۳.۲ میلیارد دلار داخلی سازی صورت بگیرد.تحقق ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار داخلی سازیوی افزود: طبق آخرین گزارش عرضه شده از سوی مرکز ساخت داخل وزارت صمت خوشبختانه ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار از هدفی که برای استان ها تعریف کرده بودیم با بهره برداری از طرح های ایجادی و توسعه ای و پروژه های ساخت داخل محقق شده است.

صادقی نیارکی تصریح کرد: در مجموع با اتفاق هایی که در صنعت کشور افتاده مبحث رشد صنعتی را تا آخر سال محقق خواهیم کرد و این مسیر در آینده هم تداوم پیدا می کند.اهتمام وزارت صمت به مقوله مدیریت واردات کالا به کشورمعاون امور صنایع همینطور ضمن اشاره به اهتمام وزارت صمت به مقوله مدیریت واردات کالا به کشور اظهار داشت: وزارت صنعت به دنبال این است که واردات کالاهای غیر ضروری، کالاهای مصرفی و مصرفی با دوامی که مشابه ساخت داخل دارند که امکان تأمین آن در داخل وجود دارد را مدیریت کند.

وی اظهار داشت: در مجموع ما سیاست هایی که سیاست های محوری نظام است را در چارچوب اقتصاد مقاومتی، درون زایی اقتصاد و برون گرایی که به رشد و توسعه و تعالی صنعتی منجر خواهد شد، را دنبال می نماییم.

1399/11/23
22:48:31
0.0 / 5
969
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی