معاون وزیر صمت:

واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی در رده تولیدات هپكو ممنوع می باشد

واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی در رده تولیدات هپكو ممنوع می باشد

معاون وزیر صمت اظهار داشت: واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی در رده تولیدات هپکو از نیمه دوم سال ۹۶ ممنوع شده است و فقط ماشین آلاتی که تولید داخلی ندارند، امکان ثبت سفارش دارند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی در مورد وضعیت هپکو، بیان نمود: واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی در رده تولیدات هپکو از نیمه دوم سال ۱۳۹۶ ممنوع شده است و فقط ماشین آلاتی که تولید داخلی ندارند، امکان ثبت سفارش دارند.
معاون امور صنایع وزارت صمت اضافه کرد: بر مبنای ماده ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون امور معادن و مکاتبات صورت گرفته با معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، خواهان منع واردات محصولات دو پله بالاتر از رده تولیدات هپکو شده ایم ازاین رو به اندازه کافی در بحث واردات، حمایت های لازم از مجموعه واحدهای تولیدی تولیدکننده ماشین آلات صنعتی و معدنی صورت می گیرد.
وی مهم ترین مساله هپکو را بحث مالکیت دانست و اضافه کرد: خوشبختانه سازمان تأمین اجتماعی با عنایت به مصوبه هیات وزیران مالک اکثریت سهام بوده و تعیین تکلیف بدهی ها و تقاضا برای محصولات هپکو باقی می ماند که مبحث بسیار مهمی است.
معاون امور صنایع وزارت صمت، افزود: البته تقاضاهایی در بخش معدن و بازسازی ماشین آلات راهسازی و نیازهای سازمان راهداری مطرح است، اما باید مدیریت و مالکیت مجموعه، تأمین و تجهیز مالی و تعیین تکلیف بدهی ها را به انجام برساند تا بتواند سفارش دریافت کند و با تولید بموقع محصولات را تحویل دهد.
صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: سیاست کلی کشور، مدیریت منابع بخصوص منابع ارزی برای ساخت داخل و تقویت ارزش افزوده است، هر چه کالاها ارزش افزوده بیشتری داشته باشند، در داخل تولید می شوند و مسلماً مجوز واردات برای محصولات کم ارزش، غیر ضروری و مصرفی داده نخواهد شد.

1399/11/26
22:57:29
0.0 / 5
1134
تگهای خبر: تولید , صنایع , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی