بررسی ۵۷۳ اثر در نخستین جشنواره پژوهش های برتر حوزه تعاون

بررسی ۵۷۳ اثر در نخستین جشنواره پژوهش های برتر حوزه تعاون

لوازم فلزی: دبیر نخستین جشنواره پژوهش های برتر حوزه تعاون از ارسال 573 اثر به دبیرخانه این جشنواره آگاهی داد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، زهرا نقی زاده در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره پژوهش های برتر حوزه تعاون که ظهر امروز سه شنبه (۲۸ بهمن) انجام شد با اشاره به نقش معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و معاونت تعاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: همچون مهم ترین کارهایی که در این جشنواره انجام شد رصد استادان و مراکز علمی در سطح ملی و بین المللی بود. به دنبال این بررسی ها، ۵۳۶ استاد و مرکز علمی شناسایی شدند.
وی اضافه کرد: بررسی ها نشان داد که یکی از چالش های عرصه تعاون این است که پژوهش هایی که در عرصه علمی انجام می شود از طرف دستگاه های اجرائی مورد بررسی قرار نمی گیرد. متولیان دستگاه های اجرائی نیز معتقدند چالش هایی دارند که نهادهای علمی باید آنها را حل کنند. ما باید برای این خلا میان مراکز علمی و دستگاه های اجرائی چاره پیدا می کردیم.
سرپرست جهاد دانشگاهی واحد الزهرا افزود: در بهار امسال، در اندیشکده تعاون نخستین گام ها برای جشنواره پژوهش های برتر حوزه تعاون را برداشتیم و کتاب ها، پایان نامه ها و طرح های پژوهشی ارسال شده به دبیرخانه جشنواره را بررسی کردیم.
نقی زاده با اشاره به اینکه 41 کتاب، 190 طرح پژوهشی، 76 پایان نامه و 262 مقاله به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است اظهار داشت: بعد از سه مرحله داوری، 64 اثر به کمیته علمی ارسال شد و در نهایت بعد از بررسی این کمیته، 10 اثر نهایی به شورای سیاست گذاری ارسال شد و این شورا آثار را تایید نمود.
به گفته ی دبیر این جشنواره، کم بودن تعداد کتاب های ارسالی به دبیرخانه نخستین جشنواره پژوهش های برتر حوزه تعاون حاکی از این است که در زمینه بسط نظری در حوزه تعاون همچنان چالش هایی وجود دارد.
در ادامه ی این برنامه، دکتر حمید آماده، دبیر علمی جشنواره پژوهش های برتر حوزه تعاون با اشاره به تاسیس اندیشکده تعاون و راه اندازی جشنواره پژوهش های برتر تعاون امسال اظهار داشت: این جشنواره فرصتی برای تعامل بهتر میان پژوهشگران حوزه تعاون است و بررسی آثار نشان میدهد بین بخش تعاون و نهادهای پژوهشی ارتباط خوبی وجود دارد.
به گفته ی این عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی 40 نفر از استادان دانشگاه بعنوان داور با مسئولان این جشنواره همکاری کرده اند.
وی در آخر اشاره کرد: یک کتاب، سه پایان نامه، سه مقاله و سه طرح پژوهشی در این جشنواره برگزیده شدند.
منبع:

1399/11/28
14:27:57
0.0 / 5
763
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی