خودرو های بالای یك میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند

خودرو های بالای یك میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند

به گزارش لوازم فلزی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ساز و کار دریافت مالیات از خودروهایی که بالای یک میلیارد تومان ارزش دارند را در سال ۱۴۰۰ تعیین کردند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز ( سه شنبه) مجلس و بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، بند الحاقی ۷ تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه را بررسی نموده و آنرا به تصویب رساندند.
بر طبق این بند، کلیه مالکین( شامل اشخاص حقیقی و حقوقی) انواع خودرو های سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی به نام خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل که در انتها هر سال مجموع ارزش آنها بیشتر از ده میلیارد( ۰۰۰ /۰۰۰ /۰۰۰ /۱۰ )ریال باشد به شرح زیر مشمول مالیات ساالنه خودرو می باشند:
۱ - تا مبلغ پانزده میلیارد ریال نسبت به مازاد ده میلیارد ریال یک درصد
۲- تا مبلغ سی میلیارد ریال نسبت به مازاد پانزده میلیارد ریال دو درصد
۳ - تا مبلغ چهل و پنج میلیارد ریال نسبت به مازاد سی میلیارد ریال سه درصد
۴- نسبت به مازاد چهل و پنج میلیارد ریال چهار درصد
ماخذ محاسبه مالیات خودرو مبحث این بند قیمت روز انواع خودرو با عنایت به تاریخ ساخت یا واردات آن است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تا آخر سال ۱۳۹۹ تعیین و اعلام می شود. ماخذ مزبور برای انواع خودرو که پس از اعالم سازمان تولید یا وارد می شوند، بالفاصله بعد از تولید یا واردات آن توسط سازمان مزبور تعیین و اعلام خواهد شد.
سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است نسبت به تعیین دارایی های مشمول و ارزش آنها حداکثر تا آخر خرداد ماه سال ۱۴۰۰ اقدام نماید و مراتب را به نحو مقتضی به اطلا ع اشخاص مشمول برساند. کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند مالیات سالانه در ارتباط با خودرو های تحت تملک خود و افراد تحت تکفل را حداکثر تا آخر بهمن ماه سال ۱۴۰۰ پرداخت نمایند. ثبت نقل و انتقال خودرو هایی که به باعث این بند برای آنها مالیات وضع گردیده است پیش از پرداخت بدهی مالیاتی مورد انتقال شامل مالیات بر دارایی، نقل و انتقال قطعی و اجاره ممنوع می باشد.
متخلف از حکم این بند در پرداخت مالیات متعلقه مسئولیت تضامنی دارد. آئین نامه اجرایی این بند توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و حداکثر تا آخر خردادماه سال ۱۴۰۰ به تصویب هیات وزیران می رسد.
منبع:

1399/12/05
18:43:50
0.0 / 5
732
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی