مدیركل بازسازی بنیاد مسكن:

زلزله زدگان سی سخت 10 میلیون تومان دریافت نمودند

زلزله زدگان سی سخت 10 میلیون تومان دریافت نمودند

به گزارش لوازم فلزی مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با اعلان اینکه امروز عملیات اجرائی نخستین واحد تخریبی ناشی از زلزله کهگیلویه و بویراحمد شروع شده است اظهار داشت: کمک بلاعوض اجاره بها برای واحدهای احداثی 20 میلیون تومان است که امروز قسط اول به مبلغ 10 میلیون تومان به 135 خانواده پرداخت گردید.


مجید جودی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از سه روز قبل عملیات آواربرداری و در حقیقت بازسازی بعد از زلزله سی سخت شروع شده و امروز نخستین واحد احداثی وارد عملیات اجرائی شد. فعلا کارها با کمک بلاعوض پیش می رود تا انشاءالله تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت گردد.
وی ادامه داد: بانک مرکزی امروز بانک های عامل را برای پرداخت تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی زلزله سی سخت مشخص کرد. به واحدهای شهری ۱۰۰ میلیون تومان وام، ۳۰ میلیون تومان تسهیلات خرید اثاثیه منزل و ۵۵ میلیون تومان بلاعوض تحت عناوین مختلف پرداخت می شود که از این ۵۵ میلیون تومان ۲۰ میلیون تومان برای اسکان موقت و مابقی کمکهای معیشتی خواهد بود.
مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با اعلان اینکه الان در منطقه حضور داریم اظهار داشت: برآورد خسارات در شهر سی سخت به پایان رسیده که طبق بررسی ها حدود ۹۰۰ واحد مسکونی تخریب شده است. تیمهای ارزیاب به روستاها رفته و در حال بررسی هستند. البته خوشبختانه حجم تخریب در روستاها چندان زیاد نیست. اما امروز یک پس لرزه ۴.۵ ریشتری داشتیم که ممکنست خدای نکرده خسارات را افزایش دهد.
جودی اظهار نمود: پیش بینی ما این است که دوره ساخت واحدها دو تا سه ماه طول بکشد. طبیعتا هرچقدر شروع اجرا دیرتر باشد تکمیل واحدها نیز دیرتر صورت خواهد گرفت.
وی سقف پرداخت کمک هزینه اجاره را ۲۰ میلیون تومان دانست و اظهار داشت: امروز نخستین قسط کمک بلاعوض به مبلغ ۱۰ میلیون تومان به ۱۳۵ خانوار پرداخت گردید. ۱۰ میلیون تومان دیگر نیز در ایام آینده پرداخت می شد. به محض تشکیل پرونده، متقاضیان این کمکها را دریافت خواهند کرد.
مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن در پاسخ به این پرسش که شرایط زندگی مردم در سی سخت چگونه است، اضافه کرد: خوشبختانه در چند روز اخیر هوا خوب است و بارش نداشتیم. البته به خسارت دیدگان کمک اجاره پرداخت می نماییم که اگر بطور مثال بازسازی خانه شان سه ماه طول بکشد ماهیانه هفت میلیون تومان برای اجاره در نظر گرفته شده است. کسانی هم که خانه اقوام ساکن شوند این ۲۰ میلیون تومان را دریافت می کنند.
منبع:

1399/12/06
22:06:09
0.0 / 5
455
تگهای خبر: خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی