محدودیتی برای توزیع اقلام تنظیم بازاری نداریم

محدودیتی برای توزیع اقلام تنظیم بازاری نداریم

لوازم فلزی: کردستان معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اعلان اینکه سازمان صمت باید فروشگاه های بیشتری برای توزیع اقلام تنظیم بازار درنظر بگیرد اعلام نمود که محدودیتی برای توزیع اقلام تنظیم بازار نداریم.


خالد جعفری، شامگاه امروز یکشنبه (۱۸ اسفند ماه) در جلسه ستاد تنظیم بازار کردستان اظهار نمود که دولت نظارت ویژه ای بر توزیع برخی از کالاها بواسطه اینکه ارز دولتی و نیمایی به آنها اختصاص یافته دارد.
وی افزود که محدودیتی برای توزیع اقلام تنظیم بازار نداریم ولی متاسفانه فروشگاه های مناسب برای توزیع این اقلام کم و یا در اختیار نیست.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان اشاره کرد که سازمان صنعت، معدن و تجارت محل هایی دیگر برای توزیع کالاها درنظر بگیرید و اطلاع رسانی کافی نیز برای معرفی مراکز توزیع کالاهای تنظیم بازار توسط رسانه ها و سایر شیوه تبلیغاتی شود.
وی عنوان نمود که در شهرستان سنندج ۹۰ فروشگاه برای توزیع شکر ۸ هزار تومانی وجود دارد که با بنر تبلیغاتی مشخص خواهند شد.
جعفری ادامه داد که در بحث تورم نقطه به نقطه در زمان ثبات بازار، کردستان و سایر استان های ضعیف از لحاظ اقتصادی رتبه آخر در کشور را دارند اما با وارد شدن شوک اقتصادی به رتبه های اول رسیده ایم.
وی اشاره کرد که گاهی در حق ارگان های دولتی اجحاف می شود و به صورتی به مردم تلقین می شود که هیچ کس به فکر مردم نیست که این مساله از اساس درست نیست.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان اظهار داشت: امسال نیز میوه باکیفیت دولتی در زمان مشخص و بدون هیچ مشکلی در مراکز تعیین شده توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مردم از کم توجهی مسئولان نگران هستند اظهار نمود که برمبنای داده های مرکز آمار، بصورت ماهانه موارد غیر متعارف که در قیمت کالا و نرخ تورم تاثیر دارد به دستگاه های مربوطه انعکاس داده شود.
جعفری در آخر تصریح کرد که کیفیت گوشت قرمز مصرفی در کردستان متفاوت می باشد و این مساله بی تاثیر در قیمت بیشتر گوشت گوساله در کردستان نیست.
محمد دره وزمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در ادامه این جلسه اشاره کرد که
برای تنظیم کالا محدودیتی نداریم و هرچقدر بتوانیم شکر بیشتری در بازار توزیع نماییم تاثیرگزاری درست تری خواهیم داشت.
وی افزود که برای روغن و شکر کمبودی نداریم و اماکنی برای توزیع این محصولات در تمامی شهرها در نظر گرفته و در فضای مجازی اعلام شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان نمود که قیمت مصوب مرغ در چند ماه گذشته در کردستان رعایت نشده است و باید حداقل ۵۰ درصد از نیاز استان به قیمت مصوب ۲۰ هزار ۴۰۰ تومان تامین گردد.
وی ادامه داد که سیاست ارسال مرغ به تهران و دریافت ۲ کیلو گرم نهاده جایزه به ازای هر کیلوگرم گوشت مرغ سبب می شود در کردستان مرغ کشتار نشود.
دره وزمی در پایان تصریح کرد که باید مسئولان به تامین مرغ با قیمت مصوب در کردستان توجه داشته باشند و این استان هیچ الزامی برای تامین مرغ تهران ندارد.
منبع:

1399/12/17
23:45:55
0.0 / 5
695
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی