مدیركل دفتر برنامه ریزی وزارت صمت:

روغن گران نمیشود

روغن گران نمیشود

به گزارش لوازم فلزی مدیرکل دفتر برنامه ریزی، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت با اشاره به اینکه قیمت روغن نباتی افزایش نمی یابد، اظهار داشت: ذخایر روغن خام مکفی است و ۶ ماه ذخیره داریم.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، سعید صارمی در یک برنامه تلوزیونی در مورد وضعیت ذخایر روغن خام و تولید روغن نباتی در کشور، عنوان کرد: نیاز ماهانه کشور به روغن خام حدود ۱۵۰ هزار تن است که آذرماه سال جاری هر ماه ۱۸۰ هزار تن روغن خام به بازار ترزیق شده است و در اسفند ماه این رقم به ۲۰۰ هزار تن افزایش پیدا کرد. بنابراین تا ۱۵ اسفند حدود ۱۰۰ هزار تن از روغن خام توزیع و ساخته شده و ما بقی آن هم تا آخر سال انجام می شود.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اضافه کرد: علاوه بر این، حدود ۲۵ هزار تن هم به بخش صنف و حدود ۳۵ هزار تن به بخش صنعت تخصیص یافته است، بنابراین این نوید را می دهیم که روغن مورد نیاز ماه رمضان هم با همین برنامه ریزی تأمین می شود.
صارمی اضافه کرد: همینطور به سازمان های صمت استان ها اعلام شده تا نیاز کامل آنها تامین گردد، به شرط اینکه کارخانجات تولید و در شبکه هایی که سازمان صمت اعلام می کند، توزیع کنند. بنابراین با عرضه تاییدیه باز هم روغن خام مورد نیازشان تأمین می شود.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اظهار داشت: باآنکه به جای ۱۵۰ هزار تن روغن ۲۰۰ هزار تن روغن توزیع می شود، اما ترس و نگرانی مردم از افزایش قیمت روغن نباتی باعث افزایش تقاضا شده است.
صارمی خاطرنشان کرد: قیمت روغن نباتی افزایش نمی یابد، ضمن اینکه ارز ترجیحی واردات روغن خام هم تا سال دیگر پابرجا می باشد. همینطور ذخایر روغن خام مکفی است و ۶ ماه ذخیره داریم.


منبع:

1399/12/18
11:59:46
0.0 / 5
666
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی