صادرات مداد و دفتر مشق آزاد شد

صادرات مداد و دفتر مشق آزاد شد

لوازم فلزی: صادرات مداد و دفترچه مشق که از میانه سال 97 ممنوع شده بود، به دنبال انتشار ویروس کرونا، مصرف نشدن این محصولات در داخل و دپو شدن در انبارها، آزاد شد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از صدا و سیما؛ آذر امسال انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار با بیان میزان تولید و مصرف مداد و دفترچه مشق در کشور، خواهان صادرات مازاد مصرف شدند.
همچنین برمبنای نامه مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به سرپرست وقت این وزارتخانه، به سبب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس واحدهای تولیدی با مشکل تامین نقدینگی و فروش مواجه گشتند و انبار محصولات آنها مملو از جنس شده است.
ستاد تنظیم بازار نیز اعلام نموده که سرانه مصرف ماهانه مداد و دفترچه مشق به ترتیب دو میلیون و ۵۰۰ هزار قراص و ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیون جلد است، اما توان تولیدی اعضای انجمن و سایر تولیدکنندگان ۱۰ میلیون قراص و ۶۰۰ میلیون جلد است.
از همین رو بود که اخیراً وزیر صمت به گمرکات اجرائی کشور اعلام نمود تا اطلاع ثانوی واحدهای تولیدی می توانند با رعایت ضوابط و مقررات به صادرات مداد و دفترچه مشق اقدام کنند؛ اما در صورت مواجهه با کمبود این اقلام در بازار مراتب بعدی برای ایجاد محدودیت های جدید اعلام خواهد شد.


منبع:

1400/01/02
18:14:07
5.0 / 5
667
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی