كاهش ارزبری ۲۱۰ میلیون یورویی با داخلی سازی قطعات

كاهش ارزبری ۲۱۰ میلیون یورویی با داخلی سازی قطعات

لوازم فلزی: گروه صنعتی ایران خودرو در سالهای 98 و 99 و شرایط سخت تحریم، با اجرای پروژه های مختلف و برگزاری میزهای ساخت داخل توانست در مجموع 210 میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق کند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از ایکوپرس، شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) در سالهای ۹۸ و ۹۹ با اجرای ۱۳۵ پروژه داخلی سازی قطعات و مجموعه های خودرو و اجرای پروژه های بهینه سازی طراحی ۲۱۰ میلیون یورو کاهش ارزبری محقق کرده است. در حوزه قالب و ابزار خودروی تارا نیز ایران خودرو موفق به ساخت دو هزار دست قالب و ابزار به وزن سه هزار تن با صرفه جویی ارزی ۲۲ میلیون دلار شده است.
این شرکت در دو سال اخیر، با توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان، صنایع دفاع و هوافضا، توانسته از ظرفیت های موجود در این نهادهای توانمند بهره برداری کرده و قسمتی از اهداف توسعه ساخت داخل خودرا بوسیله آن محقق کند.
در حال حاضر، ساپکو ۱۳۱ پروژه با شرکت های دانش بنیان با ظرفیت قرارداد هزار میلیارد تومان و کاهش ارزبری سالانه ۱۵۰ میلیون دلار و همین طور ۲۱ پروژه با صنایع دفاع با هدف ۳۳ میلیون یورو کاهش ارزبری سالانه را دنبال می کند.
۲۳ تفاهم نامه شرکت ساپکو با سازمان هوا فضا نیز قسمتی از پروژه هایی است که با ظرفیت قرارداد دو هزار میلیارد تومان و کاهش ارزبری سالانه ۴۶ میلیون دلار در حال پیگیری است.


منبع:

1400/01/23
10:23:09
5.0 / 5
530
تگهای خبر: ابزار , خودرو , شركت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی