عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران:

بخش خصوصی می تواند هر هفته ۲۵۰ هزار دوز واكسن كرونا وارد كند

بخش خصوصی می تواند هر هفته ۲۵۰ هزار دوز واكسن كرونا وارد كند

به گزارش لوازم فلزی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه هزینه واکسیناسیون کل جمعیت کشور حدود۲میلیارد دلار است، اظهار داشت: اگر همه چیز خوب پیش برود بخش خصوصی می تواند هفته ای ۲۵۰ هزار دوز واکسن وارد کند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از صدا و سیما، ناصر ریاحی با اشاره به اینکه اگر همه چیز خوب پیش برود بخش خصوصی می تواند هفته ای ۲۵۰ هزار دوز واکسن وارد کند، عنوان کرد: برآورد ما از واردات واکسن کرونا برای بخش صنایع ۶ میلیون دوز بود، اما اگر سایر بخش ها هم احتیاج به واکسن داشته باشند، بخش خصوصی می تواند طبق روال عادی واکسن وارد کند البته تزریق این واکسن ها هم زیر نظر ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت انجام می شود.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: هم اکنون، تقاضای جهانی برای خرید این واکسن ها بسیار زیاد است و وقتی اطلاعات در ارتباط با واکسن دریافت می شود، در مدت چند روز باید قرارداد نهایی شده یا توافق قطعی شود؛ در غیر این صورت تضمینی برای باقی ماندن ظرفیت اعلامی وجود ندارد.
وی افزود: الان فرآیند اجرایی کار شروع شده و امیدواریم با تأمین ارز و سپری شدن مراحل باقی مانده، اولین واکسن های کرونا که احتمالاً یک محموله ۱۰۰ هزار دوزی خواهد بود در هفته نخست خرداد توسط بخش خصوصی به کشور وارد شود.
ریاحی اظهار داشت: قیمت واکسن آسترازنکا حدوداً پنج تا شش دلار و واکسن اسپوتنیک وی حدوداً ۱۱ تا ۱۲ دلار برآورد می شود. البته قیمت نهایی واکسن ها بستگی به قیمت روز ارز داشته و با ارز نیمایی محاسبه می شود.
وی اضافه کرد: بخش خصوصی از همه ظرفیت خود برای واردات واکسن استفاده می نماید و فعلا قیمت ریالی این واکسن ها اعلام نمی گردد تا گمانه زنی و حاشیه جدیدی ایجاد نشود.
هزینه واکسیناسیون کل جمعیت در ایران حدود ۲ میلیارد دلار است
رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو اظهار داشت: هزینه واکسیناسیون کل جمعیت در ایران حدود ۲ میلیارد دلار است، اما حالا دولت در تنگنای مالی قرار دارد و همین رقم اندک را هم در اختیار ندارد. در حالیکه منابع بلوکه شده ایران در سایر کشورها بسیار زیاد است.
وی افزود: بارها به صراحت اعلام نموده ایم ما در طرحی که اتاق بازرگانی تهران پیگیری می کند واکسن را بدون هرگونه سود و صرفا با قیمت تمام شده برای بنگاه ها عرضه می نماییم در نتیجه افراد هیچ پولی برای واکسینه شدن پرداخت نمی کنند


منبع:

1400/02/14
14:04:26
5.0 / 5
350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی