مقام مسئول ؛

رایزنی وزارت صمت با بانك مركزی برای تسریع در تخصیص ارز روغن

رایزنی وزارت صمت با بانك مركزی برای تسریع در تخصیص ارز روغن

به گزارش لوازم فلزی مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت اظهار داشت: در حال رایزنی با بانک مرکزی برای تسریع در تأمین و تخصیص ارز روغن هستیم تا مشکلی در تأمین این کالا در ماه های آتی نداشته باشیم.صدیف بیک زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت تأمین روغن خوراکی، عنوان کرد: با عنایت به افزایش تولید روغن، وضعیت تأمین این کالا نسبت به ماه های قبل بهتر شده است.
مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت اضافه کرد: در واقع در حالیکه در فروردین ماه در بخش های تولیدی و عرضه، تعطیلی هایی داشتیم اما توانستیم ۱۸۰ هزار تن روغن تأمین نماییم که در بخش خانوار ۱۵ هزار تن هم بیشتر از برنامه تأمین شد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون مشکل خاصی در تأمین روغن خانوار، صنف و صنعت نداریم، اظهار داشت: هم شرکت بازرگانی دولتی ذخایر راهبردی خوبی دارد و هم روغن خام در راه حمل به کشور و یا در حال پهلوگیری کشتی ها در بنادر داریم.
بیک زاده اضافه کرد: ذخایر روغن به اندازه مکفی است، بگونه ای که برای تولید ماهانه ۱۸۰ هزار تن تا ۶ ماه آینده و حتی بیشتر، مشکلی نخواهیم داشت.
مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت در مورد تخصیص و تأمین ارز روغن هم اظهار داشت: در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم تا فرآیند تخصیص و تأمین ارز روغن با سرعت بیشتری صورت گیرد چونکه اگر تخصیص ارز بموقع صورت گیرد مشکلی در تأمین روغن نخواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی در یک بازه زمانی مشخصی تخصیص و تأمین ارز را انجام می دهد ولی نظر ما سرعت بخشیدن به این فرآیند است تا در تأمین روغن در ماه های آتی به مشکل نخوریم.


منبع:

1400/02/15
21:47:17
5.0 / 5
671
تگهای خبر: تولید , خدمات , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی