هیات وزیران تصویب كرد؛

قالیبافان برای بیمه تامین اجتماعی نیازبه تمدیدمدرك حرفه ای ندارند

قالیبافان برای بیمه تامین اجتماعی نیازبه تمدیدمدرك حرفه ای ندارند

رئیس مرکز ملی فرش ایران اظهار داشت: بر طبق مصوبه هیات وزیران، قالی بافان و بافندگان فرش دستباف نیاز به تمدید مدرک مهارت فنی برای ارائه به سازمان تامین اجتماعی ندارند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صمت، فرح ناز رافع با ارائه توضیحاتی درباب تصمیم هیأت دولت در جلسه عصر روز گذشته درباره موافقت با اصلاح بخشنامه اجرائی قانون بیمه های اجتماعی قالی بافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار، اظهار داشت: این مساله از مدت ها پیش در دستور کار این وزارتخانه قرار داشت و بعد از یک سال تلاش به نتیجه رسید.
رئیس مرکز ملی فرش ایران بیان داشت: بخشنامه مذکور در سال ۱۳۸۸ به تصویب مجلس رسید و دولت وقت آنرا ابلاغ کرد؛ در این بخشنامه تاکید شده بود صنعتگرانی که توسط مرکز ملی فرش برای انجام آزمون مهارت معرفی می گردند و دارای مجوز فعالیت هستند، از طرف سازمان فنی و حرفه ای که امین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است مهارت سنجی می شوند.
رافع اظهار داشت: این مساله از مدت ها قبل در دستور کار مرکز ملی فرش ایران قرار داشت و برای حل این مشکل و باتوجه به مطالب مطروحه در شعار امسال، در هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب وکار دنبال شد و به نتیجه رسید.
وی توضیح داد: هیأت وزیران در جلسه سه روز قبل به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به سبب مصوبه هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب وکار، با اصلاح بخشنامه اجرائی قانون بیمه های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار موافقت نمود و بر طبق اصلاحیه مذکور، شرط تمدید مدرک کارت مهارت فنی از لیست مدارک درخواستی سازمان تامین اجتماعی حذف شد.
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: باتوجه به بند (الف) مصوبات چهل و هفتمین هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب وکار، از این پس استمرار بهره مندی بیمه برای قالی بافان تحت پوشش قانون بیمه های تامین اجتماعی، قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار منوط به تمدید کارت مهارت صادره از طرف سازمان فنی و حرفه ای کشور نیست و مدرک مذکور از لیست مدارک درخواستی سازمان تامین اجتماعی حذف گردیده است.
وی تصریح کرد: در سالهای گذشته بیمه شدگان برای تمدید بیمه خود باید سالیانه مدرک مهارت فنی حرفه ای خودرا به روز ارائه می کردند.

1400/02/23
10:13:35
5.0 / 5
368
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , صنایع , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی