چگونه در خانه وایتكس و محلول ضدعفونی كننده ایمن بسازیم

چگونه در خانه وایتكس و محلول ضدعفونی كننده ایمن بسازیم

به گزارش لوازم فلزی تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای فناور دستگاه گندزدایی در سایز خانگی را تولید کردند که می تواند ۳ نوع محلول سفیدکننده، تمیزکننده و ضدعفونی کننده تولید نماید و به قول آنها محلول های تولیدشده از راه این دستگاه ایمن است و مشکلات تنفسی، ریوی و پوستی ایجاد نخواهد کرد.


محمدامین رضوانی، مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان در گفتگو با ایسنا، دستگاه پاکسازی هوشمند خانگی را نام محصول دانش بنیان این شرکت ذکر کرد و اظهار داشت: این محصول سه حالته قابلیت ساخت انواع محلول های "ضد عفونی کننده دست و سطوح"، "تمیزکننده چند منظوره آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام" و "سفیدکننده و لکه بر البسه" طراحی و ساخته شده و به تجاری سازی و ثبت اختراع رسیده است.
وی اساس عملکرد این دستگاه را الکترولیز دانست و اظهار نمود: با مخلوط کردن آب و نمک و وارد کردن آن به دستگاه و انجام فرایند الکترولیز میتوان محلول مورد نظر را تولید کرد.
رضوانی ضمن اشاره به محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح از راه این دستگاه، توضیح داد: با مخلوط کردن ۵ گرم نمک در نیم لیتر آب و وارد کردن این مخلوط به دستگاه و قرار دادن دستگاه به حالت محلول ضد عفونی کننده، مبادرت به تولید این محلول خواهد نمود.
این محقق با تکیه بر این که این دستگاه در ۱۰ دقیقه محلول ضد عفونی کننده را عرضه می کند، اشاره کرد: برای محلول ضد عفونی کننده ساخته شده از راه این دستگاه، تاییدیه های لازم از جانب انستیتوپاستور، دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت شده است.
به قول وی این محلول در مدت یک دقیقه، سطوح را به میزان ۹۹.۹۹ درصد عاری از کلیه میکروارگانیزم ها خواهد نمود.
رضوانی محصول دیگر این دستگاه را تمیزکننده دانست و اظهار داشت: این دستگاه در مدت ۱۵ دقیقه از ترکیب ۵ گرم نمک و نیم لیتر آب محلول تمیزکننده را تولید می کند و از آن میتوان برای تمیز کردن سطوح و چربی زدایی بهره برد.
مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت فناور، محصول جانبی دیگر این دستگاه را محلول سفید کننده نام برد و خاطرنشان کرد: از ترکیب ۵ گرم نمک با نیم لیتر در ۲۰ دقیقه محلول سفید سفیدکننده، لکه بر و جرمگیر تولید می شود. از این محلول در تمیزکاری سرویس بهداشتی و لکه بری لباس های سفید میتوان بهره برد.
وی با تکیه بر این که این محلول دارای خاصیت رنگبری است، خاطرنشان کرد: محلول تولیدشده از این طریق همانند وایتکس است با این تفاوت که عوارض ناشی از مصرف وایتکس به سبب دارا بودن گاز کلر و صدمه رساندن به ریه ها، در این محلول حذف گردیده است.
رضوانی در اینباره توضیح داد: محلول سفید کننده ساخته شده از راه این دستگاه فاقد این مضرات است چون که NaOH (سدیم هیدروکسید) که در داخل وایتکس ها است در این محلول وجود ندارد و میزان کلر آن به شدت پایین است و این امر باعث ایمن بودن این محلول شده است.
وی با تکیه بر این که کاربرد محلول سفید کننده این دستگاه مشکلات تنفسی و صدمه های پوستی ایجاد نمی کند، افزود: این دستگاه با جریان برق کار می کند و مجهز به بردهای هوشمند است تا از راه آن بتوان در ۳ حالت محلول مورد نظر را ساخت.
این محقق با تکیه بر این که نمک مورد استفاده در این فرایند نمک عاری از یُد است، اضافه کرد: این دستگاه مقیاس کوچک سیستم های گندزدای صنعتی است که در سایز خانگی ساخته شده است.1400/03/04
09:54:30
5.0 / 5
322
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی