دبیر كمیته اقدام ارزی:

ایفای تعهدات ارزی ۹۷ تسهیل می شود

ایفای تعهدات ارزی ۹۷ تسهیل می شود

به گزارش لوازم فلزی دبیر کمیته اقدام ارزی اظهار داشت: کمیته چهار نفره ضمن دریافت و بررسی درخواست های واصله در مورد تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال ۱۳۹۷، راهکارهای کاربردی به منظور تسهیل در ایفای آن رائه می کند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری اظهار داشت: بر مبنای بسته سیاستی، صادرکنندگان سال ۱۳۹۷ در صورت احراز ارز حاصل از صادرات خواهند توانست تعهدات ارزی خویش را به صورت واردات در مقابل صادرات خود و یا عرضه ارز به صرافیهای مجاز، مشروط به عرضه اظهارنامه ورود ارز ایفا کنند.
دبیر کمیته اقدام ارزی اضافه کرد: تعداد قابل توجهی از صادرکنندگان سال ۹۷ نسبت به فروش کالاهای خود به صورت امانی به خریداران خارجی اقدام نموده اند که نسبت به اظهار ارز در گمرکات اقدام می کنند.
قمری تصریح کرد: بر مبنای مصوبات کمیته چهار نفره، تسهیل گری لازم جهت ایفای تعهدات ارزی این گروه از صادرکنندگان صورت می گیرد.
دبیر کمیته اقدام ارزی بیان داشت: صادرکنندگانی که بر مبنای چارچوب قانونی ارز وارد کشور می کنند، جهت رفع تعهدات ارزی لازم است نسبت به اعلام کوتاژهای صادراتی در رابطه با ارز وارده و همینطور شناسه ملی یا شماره کارت بازرگانی صادرکننده اقدام نمایند.
وی افزود: این دسته از صادرکنندگان صرفا بعد از تأیید کمیته چهار نفره خواهند توانست تعهدات ارزی خویش را از راه صرافیهای مجاز ایفا کنند.
قمری اظهار داشت: تشخیص منشأ ارز و اطمینان از این که منشأ ارز اعلامی از محل صادرات بوده و از سایر منابع تهیه نشده است، مهم ترین رویکرد کمیته چهار نفره است.


منبع:

1400/03/09
20:59:15
5.0 / 5
568
تگهای خبر: خرید , صادرات , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی