افزایش پیك بار مصرف برق تا 62 هزار مگاوات

افزایش پیك بار مصرف برق تا 62 هزار مگاوات

به گزارش لوازم فلزی وزیر نیرو با اشاره به افزیش زودرس دمای کشور اظهار داشت: این روزها در وضعیت گرمای شدید هستیم، این در حالیست که هنوز در شروع فصل تابستان قرار داشته و افزایش مصرف را شاهدیم به نحوی که پارینه در 31 تیرماه اوج بار حدود 58 هزار مگاوات را سپری کردیم و قله مصرف پارینه ظرفیت 58 هزار و حدود 300 مگاوات را داشت اما روز گذشته و امروز پیک بار به نزدیکی 62 هزار مگاوات رسیده و هنوز در شروع این فصل هستیم.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان امروز چهارشنبه در آیین افتتاح ۲۴ پروژه هفته دوازدهم پویش#هرهفته_الف_ب_ایران همچون سد لاستیکی فرح آباد در ساری، هفت پست برق و خطوط انتقال، چهار نیروگاه خورشیدی، دو نیروگاه مقیاس کوچک اشاره و اظهار نمود: سرمایه گذاری اجرای مجموعه این طرح ها بیش از ۹۰۲ میلیارد تومان بوده و تا حالا ۶۵ طرح در سال ۱۴۰۰ از ۲۹۰ طرح وعده داده شده به مدار بهره برداری آمده است.
وی با اعلان اینکه در هشت سال گذشته، در عرصه های آب و برق با وجود محدودیت ها و مضیقه های ناشی از جنگ اقتصادی خدمت رسانی بصورت مستمر انجام شده به نحوی که نه فقط گذران امور به شکل مناسبی همچون در وضعیت کرونا صورت گرفت بلکه کارنامه روشن و شوق آمیزی از خدمت رسانی ثبت و ضبط شد، افزود: این که حدود ۱۴ هزار روستای ما در این سال ها با جمعیت بیش از ۹ میلیون نفر به شبکه آب سالم و پایدار وصل شدند، یکصد تصفیه خانه فاضلاب، ۵۵ تصفیه خانه بزرگ آب، ۵۷ سد مخزنی از اعتبارات ملی، بیش از ۳۳۰ هزار هکتار شبکه های اصلی آبیاری و زهکشی به مدار بهره برداری آمده، فقط طرح های ساخت و سازی وزارت نیرو و شرکت های تابع آن بوده است.
وزیر نیرو با اعلان اینکه در عرصه ساز و کارها هم کارهای بزرگ تری از ساخت و سازها صورت گرفته است، به طرح های ساز و کاری صورت گرفته همچون یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی اشاره نمود و اضافه کرد: این مبادرت به تنهایی منشا تسهیل در امر ساخت و سازها بوده است.
طبق اعلام وزارت نیرو، وی با اشاره به بودجه سال ۱۴۰۰ صنعت آب و برق، افزود: گشایش های بهادار ای در امر بودجه های سالیانه با کمک نمایندگان برقرار شد.
اردکانیان همین طور به همکاریهای نزدیک با استانداران اشاره نمود و تصریح کرد: کار بسیار نزدیک و مشترکی بین وزارت نیرو و استانداران در این سال ها همچون در این چهار سال اخیر صورت گرفت.
وی افزود: چهار سالی که حاوی دو سال از خشک ترین سالهای نیم قرن اخیر و دو سال از تر سال ترین سال ها بود. مدیریت چنین سال هایی، مدیریت ویژه ای است و در عرصه کار بین بخشی آب و انرژی کارنامه بسیار خوبی از همدلی در سطح مدیران در داخل دولت و خارج از آن انجام شد.
وزیر نیرو افزود: ان شالله با تدابیری که اندیشیده شده با تلاش شبانه روزی تلاشگران صنعت برق کشور چه در سازمان دولتی و چه در بخش خصوصی، همکاران دست اندرکار در نیروگاه های برق آبی، فعالین صنعت، همکاری و هماهنگی استانداران برای جابجایی های ضروری بار و از همه مهم تر هوشیاری و آگاهی و همیاری مردم در بخش های خانگی و تجاری بتوانیم با حداقل مشکل این فصل گرم و خشک را سپری بکنیم.
اردکانیان با اشاره به هفته صرفه جویی اشاره کرد: انشالله این مناسبت سبب خواهد شد تا ما با بهره گیری از راهکارهای ساده بتوانیم مصرف آب و انرژی خودرا کنترل نماییم و اخلاق مناسب تری در مصرف آب و انرژی شروع بکنیم.
وی به ریل گذاری های دولت تدبیر و امید اشاره داشته و اظهار داشت: هر آنچه که در توان دولت دوازدهم برای ریل گذاری فعالیت ها بوده ان شاءالله به شکل مناسب از طرف دولت سیزدهم بهره برداری خواهد شد و عرصه های جدیدی برای خدمتگزاری گشوده خواهد شد.
منبع:

1400/04/02
22:53:32
5.0 / 5
287
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی