اولین نمونه شبکه برق و الکترونیک خودروی ساخت داخل

اولین نمونه شبکه برق و الکترونیک خودروی ساخت داخل

اوایل آبان امسال اولین نمونه شبکه الکتریکال، شبکه داده و نُود مرکزی خودرو (BCM) که بر طبق استاندارد آتوسار و ایزو 26262 طراحی و نمونه سازی شده است، بر روی خودروی دنا پلاس توربو نصب می شود.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از ایکوپرس، داوود خسروی مدیرعامل شرکت دانش بنیان جتکو ایران خودرو اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و حمایت مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، اوایل آبان امسال، اولین نمونه شبکه الکتریکال، شبکه داده و نُود مرکزی خودرو (BCM) که بر طبق استاندارد آتوسار (Autosar) و ایزو ۲۶۲۶۲ طراحی و نمونه سازی شده است، بر روی خودروی دنا پلاس توربو نصب و رونمایی خواهد شد. نخستین بارست که این سیستم بصورت کامل در داخل کشور و توسط نخبگان داخلی طراحی و داخلی سازی می شود.
وی اضافه کرد: سیستم مذکور علاوه بر شبکه الکتریکال بدنه، دروازه هوشمند ارتباط با سایر زیر سیستم های الکترونیکی خودرو و همچون ECU است. مدیریت اطلاعات و هماهنگی تمام مصرف کنندگان الکترونیکی خودرو توسط این سیستم صورت می گیرد.
مدیرعامل شرکت جتکو همین طور بیان کرد: طراحی کامل شبکه برق و الکترونیک با مشارکت شرکت های خارجی صورت گرفته است که با انجام این پروژه، تمام دانش طراحی در کشور بومی خواهد شد.
وی، خاصیت ها و دستاوردهای بارز این پروژه را اتکا بر استانداردهای روز دنیا در طراحی الکترونیک خودرو، ایجاد ایمنی بالاتر سرنشینان، کاهش قیمت نهایی، کاهش وابستگی به خارج از کشور و سهولت توسعه در محصولات مختلف دانست.
به گفته خسروی، این سیستم در ابتدا و بعنوان نمونه اولیه، بر روی خودروی دنا پلاس توربو قرار خواهد گرفت و با انجام آزمون های مرتبط، ظرف چند ماه آتی به مرحله تولید انبوه خواهد رسید. این محصول با اعمال تغییرات اندکی، قابلیت استفاده در تمامی خودرو های تولیدی ایران خودرو را خواهد داشت.

1400/06/02
22:08:52
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی