گلایه کشاورزان از اجرای ناقص فاز اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان

گلایه کشاورزان از اجرای ناقص فاز اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان

به گزارش لوازم فلزی رئیس کارگروه استانی نظارت و رفع نقصها طرح ۵۵۰ هزارهکتاری خوزستان اظهار داشت: چون مجری فاز اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان در به ثمر رساندن اهداف این طرح ناکام بود و موجبات نارضایتی کشاورزان را فراهم نمود کشاورزان در اجرای فاز دوم این طرح با همین مجری همکاری نخواهند کرد.حسین مرمضی پور در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان یکی از افتخارات انقلاب اسلامی است، اظهار نمود: مجری فاز اول این طرح موسسه جهاد نصر تعیین شد. ولی متاسفانه این موسسه در به ثمر رساندن اهداف طرح ناکام بود و علاوه بر وجود نقایص غیر قابل انکار، نارضایتی کشاورزان را هم به دنبال داشته است.

وی افزود: امیدوار بودیم که این نقصها پس از مدتی رفع گردد ولی نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه هیچ کس پاسخگو هم نیست.

رییس کارگروه استانی نظارت و رفع نقصها طرح ۵۵۰ هزارهکتاری افزود: مقرر است اجرای فاز دوم این طرح هم به همین موسسه واگذار شود که همین مبحث سبب نارضایتی کشاورزان شده است. چون وقتی در فاز اول موفقیتی حاصل نشده چگونه مقرر است فاز دوم با موفقیت پیش رود؟

وی با اشاره به اینکه تحت هیچ شرایطی کشاورزان در فاز دوم طرح ۵۵۰ هزارهکتاری با جهاد نصر همکاری نمی کنند، اظهار داشت: در فاز اول زهکشی ها اصولی نیست و کارایی ندارد. شبکه های بوجود آمده قابلیت استفاده ندارد. در واقع بیشتر از ۴۰ تا ۵۰ درصد طرح غیر قابل استفاده می باشد. از طرفی شیوه استفاده از تجهیزات به کشاورزان آموزش داده نشده و سردرگمی های بسیاری بوجود آمده است.

عضو نظام صنفی دشت آزادگان در انتها اظهار داشت: کشاورزان خواهان این هستند که اجرای این طرح به کسانی داده شود که بتوانند آنرا به درستی اجرا کنند و در نهایت پاسخگوی کشاورزان باشد.

منبع:

1400/06/05
23:45:53
5.0 / 5
188
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی