مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:

برق تولیدی خودمان و گاز فرآیندی را بدون مشوق مصرف می نماییم

برق تولیدی خودمان و گاز فرآیندی را بدون مشوق مصرف می نماییم

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: با وجود بحران آب، بدون مشوق برق تولیدی خودمان و گاز فرآیندی مصرف می نماییم.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ذوب آهن اصفهان، سمینار تخصصی «چالش برق در زنجیره فولاد» با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، بهرام سبحانی رییس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و تنی چند از دیگر مدیران عامل شرکت های فولادی و صاحب نظران صنعت فولاد کشور و عرصه برق یک شنبه ۱۴ شهریور اجرا شد.
منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در پنل تخصصی تامین پایدار برق در زنجیره فولاد اظهار داشت: برای DRI به حدود ۶۰۰ کیلو وات تامین برق نیاز داریم اما برای برای قراضه این میزان ۱۵۰ کیلو کمتر است و اگر بتوانیم این نسبت را کاهش دهیم اندکی تأثیرگذار خواهد بود.
وی اشاره کرد: با توجه به این که منبع آب نیز در اختیار وزارت نیرو است اما در زمینه کاری ذوب آهن کوچک ترین برنامه ریزی را تا حالا شاهد نبودم همیشه دیوار فولاد سازی ها بعنوان صنایع آب بر کوتاه است و پس نیاز است در وزارت نیرو برنامه ریزی راهبردی در این خصوص تدوین شود که تحت هیچ شرایطی آب ورودی شرکت هایی که خودشان تامین کننده برق شأن هستند تحت تاثیر قرار نگیرد برای اینکه طبیعتاً این دفعه را باید خودشان تحمل کنند.
این مقام مسئول با شاره به این که امسال شرکت زیسکو از زیر مجموعه های میدکو هم بعنوان یک تولید کننده کوره بلندی در چرخه تولید فولاد کشور قرار گرفته است، اشاره کرد: یکی از خاصیت های کوره بلند این است که از گازهای فرایندی استفاده می نماید و خاصیت آن این است زمانی که نیروگاه را ارزیابی کنند فراخور راندمان نیروگاهی اظهارنظر می کنند که آیا چه تعرفه ای به آن تعلق می گیرد. ارزش حرارتی گاز فرایندی ما پایین است و طبیعی است که ورودی باید بیشتر باشد و آن عدد را بصورت قدرمطلق محاسبه می کنند و نتیجه آن این می شود که به ظاهر راندمان پایین دارم در صورتیکه می توانم گارهای فرایندی را به اتمسفر بدهم برای اینکه آلودگی زیست محیطی هم ندارد و تقاضا کنم که گاز طبیعی در اختیار من بگذارند.
یزدی زاده اظهار داشت: به جهت اینکه بتوانم گازهای فرایندی را به بهترین شکل استفاده کنم هیچ مشوقی ندارم پس باید تفاوتی بین فرایندهای کوره بلندی ها و سایر روش ها باشد.

1400/06/15
11:20:28
5.0 / 5
206
تگهای خبر: تولید , شركت , صنایع , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی