ایجاد اشتغال ۴۰۰۰ نفری در تهران

ایجاد اشتغال ۴۰۰۰ نفری در تهران

لوازم فلزی: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) از صدور 236 پروانه بهره برداری صنعتی (ایجادی و توسعه ای) در پنج ماهه اول امسال آگاهی داد که زمینه اشتغال بیش از 4000 نفر در استان تهران را فراهم نموده است.


یداله صادقی در گفت گوبا ایسنا، اظهار داشت: در پنج ماهه نخست سال جاری ۶۴ پروانه بهره برداری ایجادی با سرمایه گذاری ۲۰۱۲ میلیارد تومان و اشتغال ۱۴۰۹ نفر صادر شده که به نسبت زمان مشابه سال قبل رشد ۵۶ درصدی داشته است.
همین طور بگفته وی در طول این مدت ۱۷۲ مجوز توسعه ای (پروانه، کارت، گواهی) صادر شده که این میزان پروانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان ۱۴ هزار و ۱۳۲ میلیارد تومان، اشتغال ۲۹۵۹ نفر را فراهم نموده که در مقایسه با سال قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.
صادقی همین طور با اشاره به مصوبه هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب وکار در خصوص تسهیل توسعه واحدهای صنعتی و معدنی در محدوده شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران حداکثر تا دو برابر ظرفیت موجود، اشاره کرد: این زمینه را برای سرمایه گذاری و ارتقاء فناوری واحدها بیشتر کرده و پیش بینی می شود اقبال صنعتگران و تولید کنندگان به توسعه طرح ها طی ماه های آتی بیشتر شود.
احیا ۹۰ واحد تولیدی در تهران

رییس سازمان صمت استان تهران در ادامه از راه اندازی مجدد ۹۰ تولیدی- صنعتی از شروع سال تا نیمه مرداد ۱۴۰۰ و اصرار کرد که واحدهای تولیدی می توانند مسائل و مشکلات خودرا بوسیله سامانه ستاد تسهیل و کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ها و استان مطرح و پیگیری کنند.
منبع:

1400/06/27
10:57:49
5.0 / 5
203
تگهای خبر: تولید , سرمایه , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی