گازرسانی به روستاهای جاده چالوس به کجا رسید؟

گازرسانی به روستاهای جاده چالوس به کجا رسید؟

به گزارش لوازم فلزی رییس اجرای طرح های گازرسانی استان البرز اظهار داشت: دلیلهای مختلفی سبب ایجاد تاخیر در اجرای پروژه گازرسانی به روستاهای بالادست و پایین دست سد امیر کبیر در راه جاده چالوس شده است اما با وجود تمام مشکلات تلاش می شود تا آخر سال بخش عمده ای از روستاهای جاده چالوس از نعمت گاز بهره مند شوند.


ناصر حسینی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت گازرسانی به روستاهای بالادست و پایین دست سد امیرکبیر، اظهار نمود: روستاهای بالای سد بعد از انجام پروسه طراحی و تامین کالای مورد نیاز در مرحله تامین زمین و پیمان سپاری قرار گرفته اند، پروسه گازرسانی به این روستاها از مسیر بسیار دشوار جوستان طالقان تا گچسر صورت خواهد گرفت و انتخاب سه پیمانکار از پیمانکاران مورد نیاز خط اصلی در حال انجام می باشد.
وی با اعلان اینکه عملیات گازرسانی به روستاهای پایین دست سد نیز توسط سه پیمانکار درحال اجرا بوده که البته با تدبیر مدیریت محترم شرکت برای افزایش سرعت اجرای کار پروژه، پیمانکار توانمند دیگر نیز بکار گمارده شده است، اظهار داشت: روند اجرای کار در روستاهای پایین دست به سبب برخی مشکلات سرعت پایینی دارد.
رییس اجرای طرح های گازرسانی استان البرز با اعلان اینکه اصلی ترین موضوع گازرسانی به روستاهای پایین دست، اجرای خط تغذیه کرج به خوزنکلا است، اظهار نمود: طول این خط حدود ۱۳ کیلومتر بوده و از این مقدار تا کنون حدود ۹۱۰۰ متر آن انجام است و پیش بینی می شودتا حدود دو ماه دیگر عملیات اجرائی آن تکمیل شود.
حسینی افزود: بیشتر جنس زمین مسیر اجرای پروژه در این مناطق سنگی بوده و حفاری اغلب کانال های مورد نیاز برای اجرای شبکه داخلی روستاها بایستی به طور دستی انجام پذیرد و این مساله یکی از عوامل کندی پیشرفت پروژه است.
وی علل دیگر کندی و توقف پروژه در بازه های زمانی مختلف را ناشی از وجود چند رشته فیبر نوری بسیار مهم در دو طرف جاده و عدم امکان جانمایی دقیق تاسیسات مذکور و لطمه رسانی به آن در بعضی نقاط عنوان نمود و اضافه کرد: توقف کار از طرف مخابرات و همین طور ترافیک سنگین جاده، محدودیت های بسیار زیاد تعریف شده از طرف اداره راهداری و حمل و نقل جاده ایی، پلیس راه، توقف کار در بازه های زمانی مختلف، محدودیت های کرونائی برای تامین ماشین آلات و نیروی انسانی برای اجرای پروژه، افزایش نرخ ارز و اقلام مورد نیاز پروژه و هزینه عوامل کاری و کالای مورد نیاز پروژه همچون موانع اجرای این پروژه بوده است.
رییس اجرای طرح های گازرسانی استان البرز با اعلان اینکه موضوع مهم در راه جاده چالوس عدم وجود باند عملیاتی و باریک و سنگی بودن مسیر اجرای پروژه است که در بعضی نقاط ناگزیر به اجرای عملیات در شانه خاکی آسفالت شده ایم، اظهار داشت: نکته بعدی ترافیک مسیر است، در بعضی روزها پلیس مانع فعالیت به سبب شلوغی جاده می شود که این مساله نیز در کند شدن سرعت پروژه تاثیر دارد.
حسینی درباب وضعیت تامین بودجه اجرای پروژه اظهار داشت: بودجه مورد نیاز برای اجرای پروژه تامین شده و شرکت گاز استان البرز در این خصوص هیچ مشکلی ندارد.
منبع:

1400/07/18
11:57:42
5.0 / 5
263
تگهای خبر: بودجه , حمل و نقل , شركت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی