رئیس سندیكای تولیدكنندگان كاغذ :

روزنامه ها کاغذی برای چاپ ندارند

روزنامه ها کاغذی برای چاپ ندارند

رییس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ با اعلان اینکه کاغذ روزنامه داخل کشور تولید نمی گردد، اظهار داشت: افزایش قیمت و کمبود کاغذ روزنامه سبب شده، چاپ روزنامه به صرفه نباشد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، چند وقتی است که مدیران مسئول روزنامه ها و مطبوعات چاپی نسبت به کمبود و گرانی کاغذ گلایه دارند؛ به شکلی که تعدادی از آنها اعلام نموده اند که با وضع موجود توان ادامه کار و چاپ ندارند.
این در حالیست که در هفته های اخیر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت مطبوعاتی وی فرشاد مهدی پور طی چند جلسه و در چند تریبون از حل مشکل کاغذ با رفع موانع واردات و تاکید بر تولید داخلی آن سخن گفته و وعده هایی در خصوص مرتفع شدن این مورد داده بود.
روزنامه ها کاغذی برای چاپ ندارند
در این رابطه، ابوالفضل روغنی رییس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: کاغذ روزنامه داخل کشور تولید نمی شود؛ از سویی دیگر نیز حجم مصرف کاغذ روزنامه نسبت به ۳ تا ۴ سال پیش به شدت کم شده و از آن طرف نرخ ارز صعودی شده است، بدین جهت واردات کاغذ روزنامه چندان مقرون به صرفه نیست.
روغنی اضافه کرد: یک شرکت داخلی قبلاً کاغذ روزنامه تولید می کرد به سبب عدم استقبال فعالان مطبوعات دیگر تولید نکرد؛ با شرایط امروز امکان پشتیبانی از تولید داخل وجود دارد و می توان با تولید داخل، تا حدودی مشکلات روزنامه ها را حل کرد.
وی تصریح کرد: باتوجه به نوسانات نرخ ارز و فرآیند طولانی واردات کاغذ، واردات این محصول فاقد ارزش است.
روغنی اظهار داشت: هم اکنون عرضه خاصی در زمینه واردات کاغذ روزنامه صورت نمی گیرد و آن مقدار عرضه ای هم که داریم بسیار گران است؛ در حقیقت کاغذ گران قیمتی به دست مطبوعات چاپی می رسد بدین جهت مسئولان روزنامه ها و مطبوعات اعلام نموده اند که چاپ به صرفه نیست.

1400/09/01
22:48:12
5.0 / 5
230
تگهای خبر: تولید , شركت , قیمت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی