عضو كمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس:

کیفیت خودرو های داخلی درحال ارتقاء است

کیفیت خودرو های داخلی درحال ارتقاء است

به گزارش لوازم فلزی نماینده مردم اصفهان در مجلس اظهار داشت: خودروسازان داخلی کوشش های زیادی کردند و چندسالی است که وارد حوزه طراحی و تولید پلت فرم های جدید شدند و کیفیت خودرو های داخلی هم درحال ارتقاء است.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، مهدی طغیانی اظهار داشت: نکته مهم این است که توقع مصرف کننده داخلی از تولیدکننده، تولید باکیفیت است که باید تلاش نماییم تا سطح تولیدات را به سطح توقعات مردم نزدیک نماییم.
وی اشاره کرد: اصل این است که بتوانیم اقتصاد تولید خودرو را اصلاح نماییم، هم اکنون اقتصاد تولید خودرو در کشور ما موجب سلب فرصت های سرمایه گذاری شده است و اجازه نمی دهد خودرو های جدیدی که در مرکز تحقیقات سایپا طراحی می شوند، بموقع وارد بازار شوند. زمانی سرمایه لازم فراهم و این محصولات وارد بازار می شوند که عملاً مدلهای مختلف و جدید خودرو در دنیا ارائه شده است.
نماینده مردم اصفهان و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اگر بخواهیم که این تلاش ها بموقع و در زمان مناسب به بار بنشیند و توقع مردم برآورده شود، باید اقتصاد صنعت خودرو در کشور ما اصلاح گردد.
وی اضافه کرد: هم اکنون اقتصاد صنعت خودرو داخلی به نفع حوزه دلال بازی است، یعنی این که مصرف کننده نهایی هزینه را می پردازد ولی سود آن نصیب تولیدکننده نمی گردد، بلکه مابه التفاوت آن نصیب واسطه گری خرد و کلان می شود، نتیجه اش این است که مصرف کننده نهایی از پولی که هزینه می کند، تولیدکننده منتفع نمی گردد. اینها ابعاد و جزییات نابسامانی اقتصاد خودرو است که سیاستگزاران باید این نابسامانی را اصلاح کنند تا طرح های توسعه ای خودروسازان همچون سایپا بموقع وارد باز شوند و مردم هم راضی شوند.
طغیانی با اشاره به این که مقیاس تولید، بسیار مهم می باشد، اضافه کرد: مقیاس تولید در خودروسازی ما پایین است که مجبور هستیم چندین سال یک پلت فرم را تولید نماییم تا از نظر اقتصادی صرفه پیدا کند در صورتیکه باید تلاش نماییم از جهت تجاری داخلی و خارجی و جذب مشتری، تولید را به حدی برسانیم که مقیاس تولید به ما اجازه دهد که بطور مرتب مدلهای مختلف خودرو را تولید نماییم و صرفه اقتصادی داشته باشد.


منبع:

1401/03/03
22:39:47
5.0 / 5
170
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی