در ۵ ماه نخست امسال؛

فروش 48 هزار دستگاه خودرو بیشتر از تولید

فروش 48 هزار دستگاه خودرو بیشتر از تولید

به گزارش لوازم فلزی، طی ۵ ماه نخست سال جاری ۳۸۸ هزار و ۵۳۰ دستگاه خودرو تولید از جانب خودروسازان ساخته شده و در مقابل ۴۳۶ هزار و ۵۹۷ دستگاه خودرو فروخته شده که مبین تکمیل شدن خودرو های ناقص است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، بررسی عملکرد خودروسازان در بخش تولید و فروش در ۵ ماه نخست سالجاری نشان داده است که در این زمان ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو (به عنوان زیر مجموعه سایپا) در مجموع ۳۸۸ هزار و ۵۳۰ دستگاه خودرو تولید کرده اند.
همچنین این خودروسازان در این بازه زمانی برای ۴۳۶ هزار و ۵۹۷ دستگاه خودرو، فاکتور مالی ثبت کرده اند که با عنایت به این که بالغ بر ۴۸ هزار و ۶۷ دستگاه خودرو بیشتر از تولید فروخته شده، این امر مبین تکمیل کردن خودرو های ناقص مانده از ماه های گذشته است.
جزئیات عملکرد ایران خودرو
بر این اساس، بررسی دقیق تر عملکرد خودروسازان نشان داده است که گروه صنعتی ایران خودرو ۲۱۱ هزار و ۳۱۱ دستگاه خودرو در ۵ ماهه تولید کرده و در مقابل برای ۲۲۸ هزار و ۹۷۵ دستگاه فاکتور فروش صادر کرده است؛ ازاین رو میزان فروش این شرکت از تولید بالغ بر ۱۷ هزار و ۶۶۴ دستگاه بیشتر بوده که مبین تکمیل خودرو های ناقص است.
این شرکت ۱۳۲ هزار و ۷۸۱ دستگاه از محصولات خانواده پژو، ۲۹ هزار و ۶۸۷ دستگاه از محصولات خانواده سمند، ۲۶ هزار و ۲۳ دستگاه دنا، ۱۰ هزار و ۷۰۸ دستگاه رانا، ۵۲۹۴ دستگاه تارا و ۶۵۷۰ دستگاه هایما (مونتاژی) تولید کرده است.
در مقابل ۱۴۶ هزار و ۹۰۷ دستگاه از محصولات خانواده پژ و، ۲۴ هزار و ۲۴۶ دستگاه از محصولات سمند، ۲۸ هزار و ۴۰۶ دستگاه دنا، ۱۹ هزار و ۳۳۶ دستگاه رانا، ۵۱۰۹ دستگاه تارا و ۴۳۴۰ هایما فروخته شده است.
این شرکت در دسته بندی «سایر محصولات» ۲۴۸ دستگاه تولید و ۶۱۳ دستگاه هم فروخته است.
جزئیات عملکرد سایپا
همچنین بررسی عملکرد گروه خودروسازی سایپا نشان داده است که در ۵ ماه نخست سال جاری این شرکت در مجموع ۱۲۷ هزار و ۷۱۰ دستگاه خودرو تولید کرده و برای ۱۵۳ هزار و ۴ دستگاه خودرو هم فاکتور فروش صادر کرده است.
این شرکت ۱۰۲ هزار و ۱۶۴ دستگاه خودرو های خانواده X۲۰۰ (تیبا، ساینا و کوییک)، ۱۵ هزار و ۲۹۷ دستگاه وانت های ۱۵۱، ۱۰ هزار و ۱۵۹ دستگاه شاهین و ۹۰ دستگاه سایر محصولات این شرکت تولید کرده است.
در مقابل این شرکت برای ۱۲۷ هزار و ۸۵ دستگاه تیبا، ساینا و کوییک، ۱۵ هزار و ۸۲۰ دستگاه وانت های ۱۵۱، ۹۸۷۲ دستگاه از شاهین ها و ۲۲۷ دستگاه از دیگر محصولات سایپا فاکتور فروش صادر کرده است.
جزئیات عملکرد پارس خودرو
شرکت پارس خودرو هم در مجموع ۴۹ هزار و ۵۰۹ دستگاه خودرو تولید و ۵۴ هزار و ۶۱۸ دستگاه خودرو در ۵ ماه نخست سال جاری فروخته است.
این شرکت ۲۶ هزار و ۴۳۶ دستگاه محصولات گروه Q۲۰۰، بیست و یک هزار و ۵۱۳ دستگاه کوییک معمولی دنده ای، ۱۹۴ دستگاه کوییک S (تولید سه ماهه اول)، ۸۵۸ دستگاه کوییک اتوماتیک پلاس و ۴۰۰ دستگاه ساینا تولید کرده است.
در مقابل ۳۱ هزار و ۶۴۳ دستگاه محصولات گروه Q۲۰۰، بیست و یک هزار و ۵۱۳ دستگاه از محصولات کوییک معمولی دنده ای، ۴۰۰ دستگاه ساینا، ۱۹۴ دستگاه کوییک S و ۸۵۸ دستگاه کوییک اتوماتیک پلاس فروخته است.


منبع:

1401/06/20
23:06:51
5.0 / 5
348
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی