هند در آستانه افزایش نرخ بهره

هند در آستانه افزایش نرخ بهره

لوازم فلزی: هند ممکنست با افزایش تورم، نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از اکونومیک، مفسرین گفتند که بانک مرکزی هند ممکنست در این ماه نرخ های بهره را ۵۰ واحد پایه دیگر افزایش دهد برای اینکه داده ها نشان میدهد که تورم در ماه آگوست بیش از حد تحمل بانک مرکزی بالا رفته است.
داده های انتشار یافته نشان داد که نرخ تورم خرده فروشی هند در ماه آگوست از ۶.۷۱ درصد ماه قبل به ۷.۰ درصد افزایش پیدا کرد. رقم ماه آگوست کمی بالاتر از ۶.۹ درصدی بود که اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند و تورم بالاتر مواد غذایی به افزایش نرخ سرفصل کمک کرد.
راهول باجوریا، اقتصاددان ارشد هند در بانک بارکلیز اظهار داشت: از نظر سیاست، یک ماه دیگر تورم بالاتر از هدف، راه را برای انقباض بیشتر پولی در نشست بعدی کمیته سیاست پولی (MPC) در ۳۰ سپتامبر باز می کند.
باجوریا در یادداشتی اظهار داشت: چشم انداز رشد نسبتاً انعطاف پذیر، همراه با رشد اعتباری قوی و تورم اصلی ثابت، تمرکز بانک مرکزی هند (RBI) را بطور محکم بر مدیریت تورم حفظ خواهدنمود.
برمبنای محاسبات بارکلیز شاخص قیمت مصرف کننده اصلی در ماه آگوست ۶.۱۷ درصد افزوده شد.
شیلان شاه، اقتصاددان ارشد هند در کاپیتال اکونومیکس اظهار داشت: واضح است که تورم نامطلوب بالا باقی می ماند و داده های ماه آگوست برای کاهش نگرانی چندین عضو کمیته سیاست پولی که همچنان لحن حدودا ستیزه جویانه دارند کمکی نمی کند.
شاه انتظار دارد که بانک مرکزی هند در دو جلسه پس از نشست سپتامبر به افزایش ۲۵ واحد پایه روی آورد و نرخ رپو را در سه ماهه اول سال آینده به ۶.۴۰ درصد برساند.
بانک آی دی اف سی (IDFC) اشاره نمود که بارندگی ناهموار موسمی منجر به افزایش قیمت مواد غذایی در دو هفته اول سپتامبر شده است. در نتیجه، برآورد اولیه برای تورم شاخص قیمت مصرف کننده در ماه سپتامبر با رقم ۷.۳ درصد نامطلوب است.
این بانک پیش بینی می کند که تورم در سال مالی جاری بطور متوسط ۶.۷ درصد باشد.
منبع:

1401/06/23
10:56:10
5.0 / 5
243
تگهای خبر: اقتصاد , قیمت , مصرف كننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی