سخنگوی صنعت برق در پاسخ به لوازم فلزی:

تبادل برق با ترکیه استارت خورد

تبادل برق با ترکیه استارت خورد

به گزارش لوازم فلزی، سخنگوی صنعت برق از شروع تبادل برق با ترکیه آگاهی داد و اظهار داشت: هم اکنون 3.5 روز برق را از این کشور دریافت و 3.5 روز صادرمی نماییم.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی در نشستی خبری، در پاسخ به سوال ایسنا درباب اخرین وضعیت صادرات برق به ترکیه، اظهار داشت: حالا سنکرون انجام شده، ۶۰۰ مگاوات را بطور ازمایشی وارد تبادل کردیم و با اخرین تکنولوژی روز دنیا بصورت یک پست بک تو بک کار را پیش می بریم.
وی با اعلان اینکه با این تکنولوژی از اختلالات فرکانسی جلوکیری می شود، اظهار داشت: ۶۰۰ مگاوات در این مرحله اقدام شده و امیدواریم بتوانیم تبادلات را گسترده تر نماییم.
سخنگوی صنعت برق درباب هدفگذاری صنعت برق برای صادرات برق به اروپا، به ایسنا اظهار داشت: یکی ازمسیرها اروپاست و بوسیله ترکیه می توانیم به آن راه پیدا نماییم.
رجبی مشهدی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباب تامین سوخت زمستان نیروگاه ها، با تأکید بر این که حالا تامین گاز نیروگاه ها در الویت وزارت نفت می باشد، اظهار داشت: برنامه ریزی این است که هیچ نوع خاموشی به نیروگاه ها از بابت عدم سوخت تحمیل نشود.
وی با اعلان اینکه در روز های سرد سال ممکنست درصد گاز به سوخت مایع به ۵۰ درصد برسد، اظهار داشت: حالا بیش از ۷۰ درصد سوخت نیروگاه ها بوسیله گاز تامین می شود.
سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: اگر یک مقایسه در طول چند روز گذشته نسبت به سال قبل داشته باشیم، گاز تحویلی به نیروگاه ها دوبرابر بالا رفته و الان از سوخت جایگزین کمتری استفاده می نماییم و با تلاش هایی که در وزارت نفت می شود، مشکلی برای تامین برق نخواهیم داشت.
به گفته رجبی مشهدی، خواسته وزارت نفت و وزارت نیرو از مشترکان کاهش ۱۰ درصدی مصرف است و اگر این اتفاق بیافتد با مشکل کمتری مواجه می شویم. وی با اعلان اینکه برای گاز تحویلی به نیروگاه یک برنامه مشخص می شود، اضافه کرد: تا حالا از آنچه مشخص شده گاز بیشتری به نیروگاه هاتحویل داده شده است.
ادامه دارد


1401/09/02
12:46:28
5.0 / 5
252
تگهای خبر: صادرات , صنعت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی