معاون وزیر:

شروع راه اندازی باند دوم جاده دالکی - کنارتخته

شروع راه اندازی باند دوم جاده دالکی - کنارتخته

لوازم فلزی: بوشهر مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل و زیربناهای کشور از شروع عملیات اجرائی قطعه ب باند دوم بزرگراه دالکی-کنارتخته به طول 22 کیلومتر آگاهی داد.


خیرالله خادمی پنجشنبه ۴ خرداد در این مراسم اظهار داشت: این قطعه قسمتی از کریدور نزدیک به ۲۵۰ کیلومتری میان شیراز بوشهر است که برنامه داریم بصورت چهارخطه باشد.
وی با اشاره به اینکه این مسیر قسمتی از کریدور شمال به جنوب در مرکز کشور است که استان بوشهر را به مرکز کشور متصل می کند، اضافه کرد: از این ۲۵۰ کیلومتر نزدیک به ۶۰ کیلومتر آن در دو استان بوشهر و فارس باقی مانده است و در بوشهر نزدیک به ۱۶ کیلومتر است که امروز عملیات اجرائی آن شروع شد. در فارس نیز ساخت قطعات بعدی از پیش شروع شده و پیمانکاران در سه قطعه درحال انجام کار هستند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: برای تکمیل این کریدور به نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای ۲ استان نیاز است.
خادمی بیان کرد: قسمتی از مسیر در استان بوشهر بسیار اهمیت دارد که گردنه های اصلی در آن قرار دارند و برای ساخت و تکمیل آن نزدیک به هزار تا هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: پیمان ساخت این قطعه ۳۶ ماهه است که البته امیدواریم در ۲۴ ماه یعنی دو سال و تا پایان دولت سیزدهم به اتمام برسد.
خادمی اظهار داشت: ساخت باند دوم و چهارخطه کردن این مسیر در رفع گلوگاهی استان، افزایش ظرفیت اقتصادی و گردشگری برای منطقه و برقراری امنیتی در رفت وآمد بار و مسافر مؤثر خواهد بود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اضافه کرد: در سال قبل با حضور وزیر راه وقت مرحوم رستم قاسمی گردنه ابوالحیات در این کریدور که جزء سخت ترین نقاط کشور بود به طول ۲۱ کیلومتر بهره برداری رسید.
خادمی افزود: استاندار استان بوشهر این مسیر را در مصوبات سفر رییس جمهور گنجاند که و تامین مالی آن برقرار است و اگر کمبودی هم بود با ایده وزیر راه و شهرسازی تامین خواهد شد تا کار با قدرت جلو برود.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: این مسیر ۲ تونل به طول ۶۰۰ متر و سه پل بزرگ داد.
استاندار بوشهر نیز اظهار داشت: دولت تصمیم گرفته است که این بزرگراه را بسازد که قسمتی از اعتبار آنرا سازمان برنامه و بودجه تامین می کند، قسمتی از آنرا وزارت راه و شهرسازی و بخش دیگر هم از اعتبارات استانی خواهد بود.
احمد محمدی زاده اضافه کرد: چاره اندیشی شده تا با تامین منابع کار ساخت بزرگراه بوشهر شیراز با سرعت به پیش رود.
منبع:

1402/03/04
12:23:15
5.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی