افزایش نبض صنایع بورسی در اردیبهشت 1403 تولید و فروش شرکتها

افزایش نبض صنایع بورسی در اردیبهشت 1403 تولید و فروش شرکتها

به گزارش لوازم فلزی، در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ نسبت به ماه مشابه سال قبل شاخص تولید شرکتهای صنعتی بورسی افزایش ۱.۸ درصدی و شاخص فروش افزایش ۰.۷ درصدی را تجربه کرده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ نسبت به ماه مشابه سال قبل شاخص تولید شرکتهای صنعتی بورسی افزایش ۱.۸ درصدی و شاخص فروش افزایش ۰.۷ درصدی را تجربه کرده است، ضمن آنکه شاخص تولید و فروش در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ نسبت به ماه قبل با افزایش ۲۶.۶ و ۴۲.۲ درصدی روبرو شده است.
بر اساس گزارشی که مرکز پژوهش های مجلس تهیه کرده، در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ نسبت به ماه مشابه سال قبل شاخص تولید و فروش رشته فعالیت خودرو و قطعات کاهش ۹ و ۲۳.۴ درصدی داشته است. همچنین، شاخص تولید و فروش رشته فعالیت شیمیایی به جز دارو نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش ۸ و ۱۲.۸ درصدی داشته است.
در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ نرخ رشد ماهانه قیمت فعالیتهای صنعتی بورسی افزایش ۳.۲ درصدی داشته و همینطور رشد نقطه به نقطه با افزایش ۰.۶ واحد درصدی نسبت به ماه قبل، به ۱۹ درصد رسیده است. گفتنی است، میانگین سالیانه شاخص قیمت هم در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ نسبت به ماه قبل ۰.۶ واحد درصد افزایش پیدا کرده و میزان ۲۱.۱ درصد افزایش را نشان داده است.
عملکرد شرکتهای صنعتی و معدنی بورسی
در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ نسبت به ماه مشابه سال پیش از بین ۱۵ رشته فعالیت صنعتی بورسی، ۱۰ رشته فعالیت افزایش در شاخص تولید و ۵ رشته فعالیت کاهش در شاخص تولید داشته است. رشته فعالیتهای «سایر کانی غیرفلزی»، «تجهیزات برقی» و «لاستیک و پلاستیک» بیشترین افزایش در شاخص تولید و رشته فعالیتهای «چوب و کاغذ»، «محصولات فلزی به جز ماشین آلات و تجهیزات» و «خودرو و قطعات» بیشترین کاهش در شاخص تولید داشته اند.
همچنین در این ماه نسبت به ماه مشابه سال پیش از بین ۱۵ رشته فعالیت صنعتی، بورسی ۱۰ رشته فعالیت افزایش در شاخص فروش و ۵ رشته فعالیت کاهش در شاخص فروش را تجربه کرده اند رشته فعالیتهای «تجهیزات برقی»، «فلزات پایه» و «سایر کانی غیرفلزی» بیشترین افزایش در شاخص فروش و رشته فعالیتهای «چوب و کاغذ»، «خودرو و قطعات» و «شیمیایی به جز دارو» بیشترین کاهش را در شاخص فروش تجربه کرده اند.
همچنین در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ نرخ رشد ماهیانه قیمت فعالیتهای صنعتی بورسی افزایش ۳.۲ درصدی داشته همینطور رشد نقطه به نقطه با افزایش ۰.۶ واحد درصدی نسبت به ماه قبل به ۱۹ درصد رسیده است. گفتنی است، میانگین ۳ سالانه شاخص قیمت هم در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ نسبت به ماه قبل ۰.۶ واحد درصد افزایش پیدا کرده و میزان ۲۱.۱ درصد افزایش را نشان داده است.

بررسی شاخص قیمت رشته فعالیتهای بورسی نشان داده است در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ رشته فعالیتهای «محصولات فلزی به جز ماشین آلات و تجهیزات» و «لاستیک و پلاستیک» بالاترین نرخ رشد ماهانه و رشته فعالیتهای «لاستیک و پلاستیک» و «خودرو و قطعات» بالاترین نرخ رشد نقطه به نقطه را تجربه کرده اند.
همچنین در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ شاخص تولید شرکتهای معدنی بورسی نسبت به ماه مشابه سال قبل با کاهش ۷.۲ درصدی و شاخص فروش شرکتهای معدنی بورسی هم نسبت به ماه مشابه سال قبل با کاهش ۲۷.۵ درصدی روبرو شده است.


1403/04/15
11:03:16
5.0 / 5
74
تگهای خبر: تولید , خودرو , شركت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی