معاون وزیر صنعت اعلام كرد؛

نجات كشور در حوزه صنایع كوچك

نجات كشور در حوزه صنایع كوچك

به گزارش لوازم فلزی معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی ایران اظهار داشت: هدف ما نجات كشورمان در حوزه صنایع كوچك می باشد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی، صادق نجفی، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی ایران با تاكید بر ضرورت حل مشكلات صنایع كوچك اظهار داشت: مدیران شهرك های صنعتی متولی اصلی صنایع كوچك در كشور هستند؛ ما هم تلاش داریم تا ردیف بودجه پایدار برای حمایت از این بخش در بودجه سال ۹۷ تصویب شود.
وی اضافه كرد: هوش استراتژیك ومدیریت جهادی باید سرلوحه اقدامات مدیران قرار گیرد، ضمن اینكه بهره وری و آموزش در بخش صنایع كوچك باید ادامه یابد و كوشش برای مردم می بایست ملموس باشد. البته در این میان، راهكارهای بسیاری برای توسعه بازار صنایع كوچك و متوسط وجود دارد كه علاوه بر مسئولان باید مردم هم در تحقق برنامه ها همراهی كنند.
نجفی با اشاره به اینكه ۹۲ درصد از صنایع كشور صنایع كوچك هستند، به تكمیل ظرفیت واحدهایی كه با ظرفیت كامل كار نمی كنند و هم حل مشكل بازار این نوع صنایع تصریح كرد و اظهار داشت: می توانیم با برندسازی و برنامه ریزی در این دو مبحث كار كنیم.
وی افزود: خوشبختانه الان در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و دولت یك هماهنگی و همدلی و یك خواست و امید نسبت به این سازمان به وجود آمده و اگر بخواهیم می توانیم بخش زیادی از مشكلات اقتصادی كشور را در حوزه تولید و تجارت و حتی خدمات تامین كنیم به شرطی كه بخواهیم؛ بر این اساس، موقعیت كشور در شرایطی است كه كوتاهی مساوی است با هزاران مشكل برای خود و جامعه ولذا باید با هوش استراتژیك و مدیریت جهادی این تلاش باید برای مردم ملموس باشد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: باید به این سازمان عرق داشته باشیم و تلاش كنیم از نیروهای سازمان مدیرانی برای آینده تربیت كنیم چراكه وقتی پرسنل می بینند كه مدیران از بیرون مجموعه انتخاب می شوند بطور قطع روحیه خدمت نخواهند داشت و البته باید از بهترین ها استفاده گردد و باید از توان كارشناسی پرسنل بهترین استفاده به عمل آید.
وی یاد آور شد: برای موفقیت بیشترباید هم مسئولان و هم مردم را با خودمان همراه كنیم و این همراهی نیازمند انتقال هدف و استراتژی به تولیدكنندگان، عرضه كنندگان و مصرف كنندگان است.
نجفی تصریح كرد: حوزه رسانه ای وظیفه بزرگی دارد كه بتوانیم اهداف و برنامه ها را به مردم انتقال دهیم اگر می خواهیم مبحث اشتغال و معیشت حل شود یكی از راهكارها این است كه این كارها را با مشاركت انجام دهیم و در این زمینه باید تلاش مضاعف انجام شود.
تلاش برای جلب بودجه پایدار در سازمان
وی خاطرنشان كرد: برنامه های متعددی در بودجه ۹۷ هست و كارهای خوبی انجام می دهیم و رایزنی می كنیم كه از بودجه پایداری در سازمان برخوردار شویم.
نجفی اظهار داشت: امكانات زیادی دركشور همچون امكانات مناطق محروم و صندوق توسعه و... هست و بطور قطع در بودجه ۹۷ خواهید دید كه نسبت به سالهای گذشته وضعیت فرق می كند در حالی كه این سازمان همیشه بعنوان یك سازمان ستاره دار و در فهرست واگذاریها بوده است.
وی خاطرنشان كرد: هر جا احساس می كنیم نیاز به مقررات و قانون و آیین نامه دارد باید روان سازی صورت بگیرد و وضعیت فضای كسب و كار در كشور خوب نیست باید این فضا را آسان كنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نهایی شدن تولید شهركهای بخش خصوصی اضافه كرد: بخش خصوصی باید سرمایه گذاری كند و ما هم در كنار آن كمك كنیم.
وی خاطرنشان كرد: آینده خوبی در حوزه آب و خاك نداریم و در شرایط بحران آبی در بعضی مناطق قرار داریم و باید در این زمینه به دنبال راهكار، جایگزین ها و برنامه ریزی باشیم.
نجفی با تاكید برموضوع بهره وری و آموزش خاطرنشان كرد: هر چقدر بتوانیم كارها را به صورت علمی تر انجام دهیم مطمئنا این برای نظام و هم سازمان صرفه جویی به دنبال دارد و هر چه هزینه های تمام شده پایین بیاید سازمان بیشتر بهره مند خواهد شد.

 

1396/09/29
18:32:54
5.0 / 5
5138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی