دور تازه روند صعودی بورس های جهان

دور تازه روند صعودی بورس های جهان

لوازم فلزی: با افزایش بهای نفت، روز پنج شنبه بورس های آسیایی به رهبری بورس ژاپن افزایش قابل توجهی داشتند و در آمریكا هم بورس های وال استریت صعود كردند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از خبرگزاری فرانسه، شاخص "نیك كی ۲۲۵" ژاپن در اولین روز آغاز فعالیت خود بعد از تعطیلات سال نو میلادی، بیش از ۲ درصد افزایش پیدا كرد.
همانند بورس های نیویورك، در ژاپن نیزعمده این افزایش به علت افزایش بهای فراورده های نفتی صورت گرفت. بهای نفت به دنبال تضعیف دلار، فریز نفتی بزرگ آمریكا و افزایش تنش ها در خاورمیانه به بالاترین سطح سه سال اخیر خود رسیده است.
افزایش بهای سهام شركت های پتروشیمی آسیایی چشم گیر بود. سهام شركت "اینپكس" ژاپن ۳ درصد و سهام شركت "سیدنی وودسایت پترولیوم" استرالیا ۲ درصد افزایش پیدا كرد. سهام شركت های چینی " سینو پك" و " پترو چاینا" هم هر كدام بیش از سه درصد افزایش پیدا كرد. این افزایش ها در بازارهای سهام بزرگ تر هم موثر بود.
شاخص بورس توكیو ۲. ۵ درصد افزایش یافت و به ۲۳۳۲۶. ۰۶ واحد رسید، شاخص بورس هنگ كنگ "هانگ سنگ" با ۰. ۱ درصد افزایش به ۳۰۵۹۷. ۷۸ واحد رسید تا هشتمین صعود متوالی خویش را به ثبت برساند و در چین هم شاخص"شانگهای كامپوزیت" با ۰. ۳ درصد افزایش به ۳۳۷۷. ۶۶ واحد رسید.
بورس های سیدنی، سنگاپور و تایوان هم هر كدام ۰. ۱ درصد افزایش یافتند، در نیوزلند، بورس ولینگتون ۰. ۲ درصد افزایش پیدا كرد.
شاخص "داوجونز" در بورس نیویورك با ۰. ۴ درصد افزایش به ۲۴۹۲۲. ۶۸ واحد رسید و در لندن، شاخص "فوتسی" ۰. ۳ درصد افزایش یافت و به ۷۶۷۱. ۱۱ واحد رسید.
در بازار ارز، دلار بعد از وقفه ای كوتاه، به دنبال افزایش خوش بینی سیاست گذاران بانك مركزی آمریكا به چشم انداز اقتصادی این كشور بعد از نشست ماه دسامبر این بانك كه می تواند منجر به افزایش بیشتر نرخ بهره شود، به روند افزایش قیمت خود كه از چند روز گذشته تابحال وجود داشته است ادامه داد.
در حالی كه تحلیل گران گفتند كه بین بعضی از اعضای هیات مدیره بانك مركزی آمریكا، اختلاف نظرهایی در مورد سرعت افزایش در نرخ بهره وجود دارد، این افراد اطمینان دارند كه لایحه كاهش مالیاتی می تواند مخارج مصرف كننده را افزایش دهد.
هر یورو از ۱. ۲۰۱۴ دلار به ۱. ۲۰۰۹ دلار كاهش یافت؛ ارزش پوند هم در برابر دلار كاهش پیدا كرد و هر پوند از ۱. ۳۵۱۵ دلار به ۱. ۳۵۱۰ دلار رسید؛ هر دلار آمریكا از ۱۱۲. ۷۷ ین ژاپن به ۱۱۲. ۵۲ ین رسید.
نفت خام "وست تگزاس اینترمدیت" با ۱۵ سنت افزایش به ۶۱. ۷۸ دلار در هر بشكه رسید و نفت برنت هم یك سنت افزایش یافت و به ۶۷. ۸۵ دلار در هر بشكه رسید.1396/10/14
20:27:30
5.0 / 5
4894
تگهای خبر: بازار , چین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی