جلسه دستمزد كارگران باز هم برگزار نشد

جلسه دستمزد كارگران باز هم برگزار نشد

لوازم فلزی: اعم اخبار این هفته در حوزه كار و تعاون به لغو دوباره جلسه دستمزد شورای عالی كار، پیش بینی تولید ۱۰۰ هزار شغل IT در سال آینده و تشكیل مدارس تعاونی اختصاص داشت.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، در هفته ای كه گذشت، جلسه دستمزد كارگران در شورای عالی كار باز هم برگزار نشد و نمایندگان كارگری و كارفرمایی در اعتراض به بند «ز» تبصره هفت بودجه سال ۱۳۹۷ و استیضاح وزیر كار در مجلس از شركت در جلسه خودداری كردند.

علی خدایی نماینده كارگران در شورای عالی كار با اشاره به اینكه عدم شركت ما به علت رعایت نكردن سه جانبه گرایی و بی توجهی نسبت به خواسته كارگران و كارفرمایان صورت گرفت، اظهار نمود: كارگران و كارفرمایان مخالف واریز منابع درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه هستند و جای تاسف است كه شورای نگهبان این مصوبه را كه مصداق نادیده گرفتن حق الناس و بیت المال است نامشروع و غیرقانونی نمی داند. جلسه دستمزد شورای عالی كار در حالی لغو شد كه پیش از این هم با وقفه ای دو هفته ای مواجه شده بود و تا آخر سال هم كمتر از دو هفته زمان باقی مانده و تصمیم گیری در مورد رقم مورد كارگران را با هاله ای از ابهام مواجه كرده است.

این هفته جلسه شورای عالی اشتغال به ریاست رئیس جمهور تشكیل شد و در آن مهمترین برنامه ها و طرح های دولت برای تولید اشتغال پایدار در سال ۱۳۹۷ مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچون موضوعات مطرح در این جلسه مبحث اشتغال در حوزه فضای مجازی و موانع موجود در توسعه این حوزه و بهبود فضای كسب و كار تخصصی در حوزه فضای مجازی بود كه در این راستا وزارت كار و وزارت ارتباطات مكلف شدند موانع موجود در این مسیر همچون قوانین مالیاتی، تشریفات و ثبت را مورد بررسی قرار داده و راهكارهای لازم را برای رفع این موانع پیگیری كنند.

همچنین در این جلسه پیش بینی شد كه سال آینده ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی تولید شود و افرادی كه در طرح آموزش بر محیط واقعی كار وارد می شوند اعم از كارپذیر و آموزش دهنده هم مورد حمایت قرار گرفته و تا یك سال بدون پرداخت حق بیمه فعالیت كنند.

افزایش آموزش و سواد ایمنی در كارگران خبر دیگری بود كه این هفته منتشر شد. آنطور كه مدیركل بازرسی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفته مهمترین وظیفه بازرسان كار، پیشگیری از بروز حوادث شغلی با استفاده از آموزش و بالا بردن سواد ایمنی كارگران است.

علی مظفری از وقوع ۳۴۰ میلیون حادثه شغلی در جهان اطلاع داد و بر ضرورت اهمیت امر آموزش در كاهش حوادث ناشی از كار و ارتقای فرهنگ ایمنی تصریح كرد.

او همراهی كارفرمایان در دستیابی به محیط امن در فضای كسب و كار را ضروری دانست و اظهار داشت: هر نوع هزینه در مسیر ایمنی نوعی سرمایه گذاری برای كارفرمایان به حساب می آید و آنها را از حوادث ناگوار در محیط كار دور می كند.

برگزاری سومین نشست علمی دفتر ترویج، آموزش و تحقیقات تعاونی ها رویداد دیگر این هفته بود.

در این نشست كه با مبحث بررسی جایگاه شركت های تعاونی تامین نیاز در تولید مدارس و عرضه خدمات آموزشی تشكیل شد، مدیركل دفتر ترویج، آموزش و تحقیقات وزارت تعاون مهمترین خصوصیت مدارس تعاونی را توسعه فرهنگ مشاركت عنوان نمود و اظهار داشت: این مدارس باید از نظر جلب مشاركت ذینفعان پویا و فعال باشند.

خانی ضمن تاكید بر گسترش مدارس تعاونی، تصریح كرد: هم اكنون شكل گیری حركت مدرسه تعاونی اهمیت بالایی دارد چون كه در این مدارس دانش آموزان می توانند با انواع كسب و كارها بیشتر آشنا شوند.

به گفته وی، مدارس تعاونی باید خصوصیت های متفاوت تری نسبت به انواع دیگر مدارس دولتی و غیردولتی داشته باشند و بتوانند به دقت ساختارهای آموزشی موجود را بررسی و صدمه شناسی كنند.
1396/12/17
20:49:22
5.0 / 5
4690
تگهای خبر: تولید , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی