سازمان توسعه و همكاری اقتصادی اعلام كرد

۱۴۶ و شش دهم میلیارد دلار به كشورهای مختلف كمك شد

۱۴۶ و شش دهم میلیارد دلار به كشورهای مختلف كمك شد

لوازم فلزی: سازمان توسعه و همكاری اقتصادی اعلام نمود كمك های خارجی از جانب اهدا كنندگان مختلف به كشورهای فقیر در سال ۲۰۱۷ با ۰.۶ درصد كاهش به ۱۴۶.۶ میلیارد دلار رسید.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، كمك های مالی كشورهای اهدا كننده به پناهجویان به علت كاهش تعداد آنها بخصوص در اروپا، با ۱۳.۶ درصد كاهش به ۱۴.۲ میلیارد دلار رسیده است و بدین سان پناهجویان ۹.۷ درصد از كل مخارج صرف شده كمك ها را تشكیل داده اند كه این میزان در سال ۲۰۱۶ معادل ۱۱ درصد بود.
از سوی دیگر بعد از سال ها روند كاهشی، كمك های مالی دوجانبه (از یك كشور به كشوری دیگر) با ۴ درصد افزایش در شرایط واقعی به ۲۶ میلیارد دلار رسیده است. همینطور كمك های مالی به كشورهای آفریقایی با ۳ درصد افزایش به ۲۹ میلیارد دلار رسیده است. كمك های مالی به صحرای آفریقا هم ۳ درصد افزایش یافته و به ۲۵ میلیارد دلار رسیده است. كمك های بشردوستانه هم با ۶.۱ درصد افزایش در شرایط واقعی به ۱۵.۵ میلیارد دلار رسیده است.
آنخل گوریا- دبیر كل سازمان توسعه و همكاری اقتصادی- اظهار داشت: خیلی خوب است كه می بینیم پول بیشتری به جایی كه بیشتر نیاز است می رود اما هنوز این مقدار از كمك ها كافی نیست و خیلی از كمك كنندگان هنوز از هدف اهدای ۰.۷ درصد از سرانه تولید ناخالص داخلی خود به كشورهای نیازمند عقب هستند. وی اظهار داشت: پشتیبانی از توسعه كشورها با كمك های مالی مسیری سریع تر برای گسترش اهداف توسعه پایدار می باشد. كشورهای كمك كننده باید از زمان فعلی برای افزایش تلاش های خود استفاده كنند و هم كمك های مالی خارجی خویش را بالا برند و هم از این كه آن ها به فقیرترین كشورها می رود مطمئن شوند.
قانون " دك" مصوب سال ۱۹۸۸ به كشورهای كمك كننده اجازه می دهد هزینه های انجام شده برای پناهجویان را در سال نخست رسیدن آنها به خاك كشورشان بعنوان كمك های خارجی خود حساب كنند. ۹ كشور عضو این سازمان بیش از ۱۰ درصد از كمك های خارجی خویش را صرف پناهجویان كرده اند كه در این بین آلمان، یونان، ایسلند و ایتالیا ۲۰ درصد از كمك های خارجی خویش را صرف پناهجویان كرده اند.
در مجموع كمك های خارجی اهدائی ۱۱ كشور در سال ۲۰۱۶ افزایش پیدا كرده است كه بیشترین افزایش ها در فرانسه، ایتالیا و ژاپن دیده می گردد. از جانب دیگر در ۱۸ كشور هم كمك ها كاهش پیدا كرده است كه بیشترین كاهش ها در استرالیا، اتریش، یونان، مجارستان، نروژ، اسلوونی، اسپانیا و سوئیس دیده می گردد.
در میان كشورهایی كه عضو سازمان همكاری و توسعه اقتصادی نیستند، امارات با اهدای ۱.۳۱ درصد از سرانه تولید ناخالص داخلی خود به كشورهای دیگر بزرگ ترین كشور كمك كننده است و پس از آن تركیه قرار دارد.


1397/01/22
15:04:06
5.0 / 5
4837
تگهای خبر: اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی