دلیل كمبود بنزین سوپر در جایگاه ها چیست؟

دلیل كمبود بنزین سوپر در جایگاه ها چیست؟

لوازم فلزی: شواهد حاكی از محدودیت عرضه بنزین سوپر نه تنها در جایگاه های مختلف پایتخت بلكه در استان های مختلف كشور است.


مخاطبان ایسنا طی تماس های تلفنی مختلف از محدودیت عرضه بنزین سوپر در جایگاه های مختلف عرضه سوخت خبر دادند و به نظر می رسد برخی جایگاه ها در تهران و سایر استان های كشور عرضه بنزین سوپر را متوقف كرده اند. در این راستا و به دنبال پیگیری های صورت گرفته توسط ایسنا، یك منبع مطلع علت این مورد را قطع واردات بنزین سوپر به علت خودكفایی كشور در تولید این بنزین عنوان نمود.
به قول وی، واردات بنزین سوپر متوقف شده است و بخش اعظم بنزین سوپر در پالایشگاه شازند اراك تولید می گردد. از آنجایی كه این پالایشگاه در وضعیت اورهال (تعمیر و نگه داری) قرار داشته و حدود ۱۰ تا ۱۲ روز است كه به چرخه تولید بازگشته است حدود ۱۰ روز زمان نیاز دارد تا كمبود بوجود آمده را جبران كند.
همینطور فاطمه كاهی، سخنگوی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی درمورد مشكل مذكور به ایسنا توضیح داد: درحال حاضر بنزین سوپر در تعداد محدودی از جایگاه های تهران عرضه می گردد. از آنجایی كه بنزین سوپر در پالایشگاه شازند اراك تامین می گردد و این پالایشگاه در وضعیت اورهال قرار داشته، عرضه بنزین سوپر با محدودیت مواجه شده است.
وی با اشاره به اینكه نفت كش ها در حال انتقال بنزین سوپر از پالایشگاه شازند به سراسر كشور هستند، اظهار نمود: بزودی بنزین سوپر بدون هیچ مشكلی در كشور عرضه خواهد شد.



1397/03/19
21:44:36
5.0 / 5
5189
تگهای خبر: تولید , نفت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی