در جلسه هیئت دولت؛

مقررات مربوط به كارت­ های بازرگانی اصلاح گردید

مقررات مربوط به كارت­ های بازرگانی اصلاح گردید

لوازم فلزی: هیئت وزیران در جلسه امروز خود به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس­ جمهور، مقررات مربوط به كارت­ های بازرگانی را اصلاح كرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران در جلسه امروز خود به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس­ جمهور، مقررات مربوط به كارت­ های بازرگانی را اصلاح كرد.
به باعث این تصمیم، سقف ارزشی واردات برای اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت­ كننده كارت بازرگانی، برای سال اول ۵۰۰ هزار دلار و برای سال دوم ۲ میلیون دلار تعیین شد. واحدهای تولیدی دارای مجوز صنعتی از مراجع ذیربط و اشخاص حقوقی بازرگانی معتبر صرفاً برای تأمین نیازهای تولیدی خود، از شمول این بند مستثنی هستند. همینطور دارندگان كارت بازرگانی برای سال سوم و بعد از آن در صورت مثبت بودن ارزیابی عملكرد آنها بدون رعایت محدودیت سقف ارزش، مجاز به واردات می­ باشند.
دولت همینطور گذراندن دوره آموزشی تخصصی آشنایی با تجارت فرامرزی در اتاق­ های بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران و تعاون ایران را برای دریافت كارت بازرگانی الزامی كرد.
دارندگان كارت بازرگانی حق واگذاری آن به غیر برای واردات را ندارند و در صورت احراز واگذاری كارت بازرگانی و یا انجام رفتارهای سوءتجاری از جانب دارندگان كارت، اتاق­ های بازرگانی و صنایع و معادن ایران و تعاون و كشاورزی ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت می­ توانند نسبت به تعلیق و یا ابطال كارت اقدام نمایند. همینطور دارندگان این كارت و استفاده كننده از آن متضامناً مسئول رد و تسویه دیون دولتی و مالیات مقرره می­ باشند.
موافقت دولت با امهال تسهیلات پرداختی به خسارت دیدگان حوادث غیرمترقبه
دولت در جهت پشتیبانی از بهره ­برداران بخش خسارت دیده از وقوع حوادث غیرمترقبه همچون خشكسالی و تغییرات دما، با امهال مانده بدهی اصل و سود تسهیلات آنها به مدت ۲ سال موافقت نمود.
نحوه قیمت­ گذاری كود اوره تحویلی به وزارت جهاد كشاورزی تعیین شد
دولت با هدف پشتیبانی از بخش كشاورزی و جلوگیری از كاهش مصرف كود اوره در مزارع، ساز و كار و نحوه قیمت­ گذاری كود اوره تحویلی به وزارت جهاد كشاورزی را تعیین كرد.
بر این اساس، مادامی كه شركت های پتروشیمی تولیدكننده اوره، خوراك گاز مصرفی خویش را برپایه نرخ اعلامی توسط وزارت نفت دریافت می نمایند، قیمت فروش كود اوره تحویلی به وزارت جهاد كشاورزی در كارگروه تنظیم بازار بررسی و نرخ تعیین شده ملاك عمل قرار می­گیرد.
یكسان­ سازی تعرفه تسجیل اسناد تجاری توسط ایران در خارج از كشور
هیئت وزیران به منظور كاهش مشكلات صادركنندگان كالا و تسهیل تجارت، با یكسان­ سازی تعرفه تسجیل اسناد تجاری توسط نمایندگی­ ها و كنسولگری­ های جمهوری اسلامی ایران در خارج از كشور موافقت نمود.

1397/04/15
13:49:51
5.0 / 5
5715
تگهای خبر: تولید , دولت , صنایع , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی