آمار سه ماهه تولید خودرو در سال جاری، ۳۳۶هزار خودروی جدید تولید شد

آمار سه ماهه تولید خودرو در سال جاری، ۳۳۶هزار خودروی جدید تولید شد

لوازم فلزی: آمار سه ماهه تولید انواع خودرو تا آخر خردادماه امسال ۳۳۶ هزار و ۶۹۹ دستگاه بود كه با عنایت به آمار مدت مشابه سال قبل افزایش ۹.۴ درصدی داشت.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، طبق گزارش دفتر صنایع خودرو و نیرو محركه وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار تجمعی تولید خودروی سواری تا آخر خردادماه امسال ۳۱۷ هزار و ۸۱۰ دستگاه بود كه با عنایت به آمار تجمعی تا آخر خردادماه ۱۳۹۶ (۲۹۰ هزار و ۸۸۷ دستگاه) با ۹.۳ درصد افزایش همراه بود.
بر همین اساس تا آخر خردادماه امسال ۲۴۴ دستگاه ون در كشور تولید شد كه با عنایت به تولید ۲۱۰ دستگاه ون در مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۶.۲ درصدی روبه رو بودیم.
در زمینه تولید وانت هم تا آخر خردادماه ۱۴ هزار و ۸۰ دستگاه تولیدی داشتیم كه با احتساب ۱۳ هزار و ۹ دستگاه تولیدی تا خردادماه سال گذشته، شاهد افزایش ۸.۲ درصدی بودیم.
تولید مینی بوس و میدل باس كشور در خردادماه امسال هم با افزایش ۱۳۱.۳ درصدی همراه بود. بر این اساس تا آخر خردادماه امسال ۴۸۸ دستگاه خودرو در كشور تولید شد كه با احتساب آمار تجمعی مدت مشابه سال گذشته( ۲۱۱ دستگاه) به این افزایش تولید رسیدیم.
در زمینه تولید كامیونت، كامیون و كشنده هم در خردادماه امسال ۳ هزار و ۸۴۸ دستگاه خودرو تولید شد و این رقم در خردادماه گذشته ۳ هزار و ۳۰ دستگاه بود كه افزایش ۲۷ درصدی داشت.
در مجموع آمار تجمعی تولید انواع خودرو در خردادماه امسال ۳۳۶ هزار و ۶۹۹ دستگاه بود كه با عنایت به آمار مدت مشابه سال گذشته(۳۰۷ هزار و ۶۶۶ دستگاه) با افزایش ۹.۴ درصدی همراه بود.

1397/04/18
15:40:50
5.0 / 5
4840
تگهای خبر: تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی