نایب رئیس اتاق ایران اعلام كرد:

جزئیات پیشنهادات اتاق بازرگانی به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا

جزئیات پیشنهادات اتاق بازرگانی به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا

لوازم فلزی: نایب رئیس اتاق ایران از ارائه پیشنهادی به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا خبرداد و خواهان فریز دوساله در بازپرداخت بدهی فعالان اقتصادی به دولت و بانك ها برای عبور از شرایط دشوار اقتصادی شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از اتاق بازرگانی ایران، حسین سلاح ورزی از عرضه پیشنهادی به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا اطلاع داد كه بتواند در شرایط جدید حامی فعالان اقتصادی واقعی باشد.
وی اظهار داشت: از شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا كه هر هفته برای بررسی و حل و فصل مسائل اقتصادی با حضور سران سه قوه تشكیل می شود، درخواست كرده ایم كه تصمیمی حیاتی و مهم در این برهه حساس اتخاذ شود. بر این اساس پیشنهاد می گردد كه از جانب این شورای فراقوه ای، امكان فریز شدن بدهی واحدهای اقتصادی به مدت دو سال به گونه ای كه در این دو سال سود و جریمه ای به بدهی ها تعلق نگیرد، فراهم گردد. این طرح شامل بدهی های بانكی، مالیات، تامین اجتماعی و بدهی های معوقه بابت آب، برق و گاز مصرفی خواهد بود.
نایب رئیس اتاق ایران افزود: در این طرح اصل بدهی ها پارجا می ماند و بعد از دو سال باید تقسیط مجدد و پرداخت از جانب بنگاه های اقتصادی از سر گرفته شود. البته طبیعی است كه باید ملاحظات لازم برای تشخیص و تفكیك بنگاه های اقتصادی واقعی از سوء استفاده كنندگان احتمالی، صورت گیرد تا این طرح فرصتی برای فرصت طلبان و سودجویان كه فعالیت های غیرمولد را در دستور كار دارند، فراهم نكند.
سلاح ورزی اعتقاد دارد كه این مصوبه می تواند عرضه فرصت به واحدهای تولیدی واقعی بخش خصوصی برای قرار گرفتن در خدمت سیاست های اقتصاد مقاومتی در راه عبور از گردنه تهدیدات و تحریم های آمریكا باشد.
نایب رئیس اتاق ایران دلایل عرضه این پیشنهاد را اینگونه توضیح می دهد: شرایط بوجود آمده در اقتصاد كشور خارج از اختیار و اراده مدیران بنگاه های اقتصادی بوده و تحریم های جدید شرایط را برای فعالیت های مولد اقتصادی دشوارتر خواهد نمود. ازاین رو باید با عنایت به تجربیات گذشته و گرفتاری های بنگاه های اقتصادی در دوران تحریم های قبلی، شرایط را برای پشتیبانی از تولیدكنندگان در شرایط جدید فراهم نماییم.
سلاح ورزی با اشاره به افزایش هزینه های اداره بنگاه های تولیدی اظهار داشت: دستمزدها در سال جدید با افزایش همراه شده است. همینطور هزینه های سوخت و انرژی، حمل و نقل و بهای مواد اولیه به شدت رشد كرده است. در این شرایط بنگاه های اقتصادی به علت افزایش قیمت تمام شده تولید عملا امكان رقابت و حتی امكان ادامه حیات را از دست می دهند ازاین رو امكان پرداخت به موقع بدهی های بانكی، مالیات، تامین اجتماعی و بدهی های معوقه بابت آب، برق و گاز مصرفی را ندارند. فریز دو ساله بازپرداخت این بدهی ها، می تواند كمكی در جهت پشتیبانی از تولیدكنندگان در شرایط ویژه باشد.
نایب رئیس اتاق ایران اعتقاد دارد كه در شرایط فعلی نمی توان، تصمیمات را بر مبنای وضعیت عادی اتخاذ نمود و باید به شرایط خاص داخلی و بین المللی توجه داشت.
به گفته سلاح ورزی، شكل گیری شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا زیر نظر مقام معظم رهبری نشان دهنده شرایط ویژه امروز و لزوم مقابله با تهدیدهای جدید بین المللی در حوزه اقتصاد است.

1397/05/07
13:16:01
5.0 / 5
4636
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی