معاون عمرانی استانداری كرمانشاه:

بزودی ساخت و ساز برای مستاجرین زلزله زده كرمانشاه آغاز می گردد

بزودی ساخت و ساز برای مستاجرین زلزله زده كرمانشاه آغاز می گردد

لوازم فلزی: ‍ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمانشاه اظهار داشت: بزودی عملیات ساخت و ساز برای مستاجرین در مناطق زلزله زده شروع خواهد شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مهرداد سالاری در بازدید از مناطق زلزله زده استان، اضافه كرد: طبق آخرین آماری كه گرفتیم به طور متوسط 52 تا 53 درصد كل مناطق زلزله زده شامل شهری و روستایی بازسازی شده و بر مبنای اقداماتی كه انجام شده و پیگیری كه كردیم در هر روز 15 واحد در این مناطق در حال بهره برداری است.

وی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بود 12 هزار و 500 واحد در مناطق روستایی تا پیش از شهریور ماه به بهره برداری برسد، اما طبق آخرین آمار بنیاد مسكن حتی فرازتر از برنامه ریزیهای صورت گرفته كار انجام شده و برنامه ریزی برای ساخت 16 هزار و 500 واحد مورد پیگیری قرار گرفته كه این تعداد حتی از برنامه ریزی ها هم بیشتر است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمانشاه افزود: در مناطق شهری هم سرپل ذهاب امروز به كارگاه بزرگ ساختمانی تبدیل گشته و با این روند زودتر از برنامه ریزی ها كه قرار بود ساخت و سازها در این مناطق تا آخر سال 1398 به بهره برداری برسد و پیش از این زمان آماده بهره برداری خواهند شد.

وی هر گونه حركت و پیشرفت كاری در مناطق زلزله زده را حاصل همكاری مردم عنوان نمود و اظهار داشت: اگر مردم پای كار نبودند به صورت یقین هیچ توفیقی نداشتیم و هر كاری كه انجام شده با مشاركت مناسب مردم بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: 1300 میلیارد تومان خسارت به ابنیه اداری وارد شده كه دولت 540 میلیارد تومان برای این مورد تامین اعتبار كرده، اما چون اولویت كاری برای ما مردم بوده كارها را فعلا روی ساخت و ساز منازل متمركز كرده ایم كه مردم در این مناطق هر چه سریعتر سرپناه پیدا كنند، هر چند كه دستگاه های دولتی هم كارهای تعمیراتی خویش را آغاز كرده اند.

سالاری اظهار داشت: برای مستاجرین در تلاش هستیم كه زمین برای این افراد با استفاده از وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شود و بزودی عملیات ساخت و سازها برای مستاجرین شروع خواهد شد، بطوریكه در شهر قصرشیرین زمین تامین شده و در سرپل ذهاب هم در حال شناسایی زمین هستیم.
زلزله ای به بزرگی 7.3 در مقیاس بزرگای گشتاوری شامگاه یكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در نزدیكی ازگله، استان كرمانشاه در نزدیكی مرز ایران و عراق در ۳۲ كیلومتری جنوب غربی شهر حلبچه عراق ایران رخ داد. كانون زمین لرزه ۵ كیلومتری شهر ازگله كرمانشاه بود و زلزله نگاری آمریكا كانون این زلزله را ۳۲ كیلومتری حومه شهر عراقی حلبچه اعلام نمود.
بر طبق گفته رئیس مركز لرزه نگاری ایران چندین پیش لرزه پیش از زلزله7.3 ریشتری حوالی ساعت ۲۱ تا ۲۱: ۴۸ اتفاق افتاده كه باعث هشیاری مردم شد كه بزرگترین این پیش لرزه ها به قدرت 4.5 ریشتر به ثبت رسید. تعداد كشته ها در ایران به 620 نفر رسید و همینطور 9388 نفر هم زخمی شدهند و حدود 70 هزار نفر بی خانمان شدند.1397/05/18
19:11:37
5.0 / 5
4804
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی