طلسم عرضه اولیه بورس شكست

طلسم عرضه اولیه بورس شكست

لوازم فلزی: امروز بعد از گذشت نزدیك به هفت ماه از شروع سال ۱۳۹۷، سومین عرضه اولیه سال در بورس تهران صورت گرفت. در این مراسم معاون بورس تهران به مردم غیر حرفه ای سفارش كرد كه به صورت غیر مستقیم در بورس سرمایه گذاری كنند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، امروز در شركت بورس اوراق بهادار مراسمی به مناسبت سومین عرضه اولیه سال ۱۳۹۷ با حضور روح الله حسینی مقدم - معاون شركت بورس اوراق بهادار - برگزار شد
دو روز پیش قرار بر این بود كه ۱۰ درصد از سهام "زپارس" معادل ۳۲ میلیون و ۵۳۴ هزار سهم در محدوده قیمتی ۳۲۰ تا ۳۵۰ تومان و سهمیه حداكثر ۳۰۰ سهمی در بازار دوم معاملات بورس عرضه اولیه شود اما به علت مشكلاتی در سامانه معاملات این عرضه صورت نپذیرفت.
امروز در مراسمی ۱۰ درصد از سهام شركت كشت و صنعت دامپروری پارس در بورس صورت پذیرفت در این مراسم معاون شركت بورس اوراق بهادار به مردم سفارش كرد به صورت غیر مستقیم و با استفاده از صندوق های سرمایه گذاری مشترك نسبت به سرمایه گذاری در بازار سهام اقدام نمایند.
روح الله حسینی مقدم با اشاره به ریسك های مضاعفی كه بورس برای كردم ناآشنا با این بازار دارد، اظهار داشت: امروز احیانا تعداد زیادی از مردم در این عرضه شركت می كنند ما در هفته گذشته نوسانات را داشتیم كه روی بازار تاثیر داشت، خیلی از مردم در این فضا بورس را بعنوان سرمایه گذاری خود سرمایه گذاری می كنند، مردم غیر حرفه ای باید با استفاده از غیر مستقیم و با استفاده از صندوق های سرمایه گذاری مشترك در معاملات بورس وارد شوند.
وی افزود: بیشتر از ۲۰۰ صندوق سرمایه گذاری با بازده و ریسك های متفاوت در بورس داریم كه عامه مردم می توانند در آن ها مبادرت به سرمایه گذاری كنند و ریسك خویش را پوشش دهند.
مدیر عامل شركت كشت و صنعت دامپروری در بخشی از نشست عرضه اولیه این شركت درباره تاثیر تحریم ها اظهار نمود: یك گروه از شركت اورالیس اخیرا به ایران آمده بودند، تحریم ها بر این همكاری تاثیری نخواهد داشت. همینطور با در نظر گرفتن چاره اتحادیه اروپا برای تسهیل تبادلات مالی، این مورد هم مشكل و محدودیت نخواهد داشت.
ارسلان كاظم پور با اشاره به اینكه مركز اصلی این شركت در شهرستان پارس آباد اردبیل واقع شده است، اظهار داشت: قسمتی دیگر از اراضی هم در شهرستان بیله سوار است. سرمایه اصلی "زپارس" ۱۸ هزار هكتار اراضی زراعی است، همینطور دارای ۷۵۵۰ لیتر حق آبه، ۱۴ مگاوات برق و یك واحد دامپروری شیری با ۲۳۰۰ راس جمعیت دامی و ۱۲۰۰ راس گاو شیری و تولید روزانه ۴۲ تن شیر است.
وی ادامه داد: این شركت علاوه بر تولید محصولات استراتژیك شامل گندم، جو، سویا، كلزا، بصورت انحصاری بذر ذرت رقم ۷۰۴ را تولید می كند و به مدت دو سال با شركت اورالیس فرانسه برای تولید بذر كلزای زمستانه (تنها تولیدكننده) همكاری دارد. برپایه تفاهم نامه ای كه با وزارت جهاد كشاورزی منعقد شده طی دو سال آینده باید هزارتن بذر هیبرید كلزای زمستانه توسط "زپارس" تولید شود كه كل نیاز كشور به این بذر پوشش داده خواهد شد و از این طریق بیشتر از ۳۰ میلیارد تومان در سال گردش مالی خواهد داشت.
این مقام مسئول از برنامه اجرای تبدیل ۴۲۰۰ هكتار اراضی دیم به آبی با استفاده از ۸۹ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض جهاد كشاورزی اطلاع داد و اظهار داشت: از این طریق تجهیزات آبیاری تحت فشار توسط دولت طی دو سال در اختیار قرار می گیرد. تمامی ماشین آلات و تجهیزات مورد استفاده به روز رسانی شده و ۷۰۰ هكتار باغ محصولات هسته دار و خشكبار در حال توسعه داریم و تلاش شده عملكرد در واحد سطح را طی ۵ سال آتی به ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش دهیم. تولید بذر، لاین، والدین محصولات كشاورزی و دریافت امتیاز جهاد كشاورزی برای تولید بذر سویا و تلیسه از این جمله است كه البته بیشترین ارزش افزوده از تلیسه كسب خواهد شد.1397/07/25
17:22:39
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی