ثبت بدترین عملكرد اقتصادی انگلیس در یك دهه اخیر

ثبت بدترین عملكرد اقتصادی انگلیس در یك دهه اخیر

لوازم فلزی: گروه كارشناسان اقتصادی ˮای آی ایتمˮ اخطار داد ریسكهای ناشی از بریگزیت در حال افزایش می باشد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از گاردین، این گروه كه تنها از آمارهای غیردولتی برای برآوردهای خود استفاده می نماید اعلام نمود نرخ رشداقتصادی امسال انگلیس ۱.۳ درصد خواهد بود كه در صورت تحقق، پایین ترین نرخ رشد اقتصادی این كشور از سال ۲۰۰۸ به حساب می آید. هم چنین در صورتیكه انگلیس بتواند به توافقات خوبی با اتحادیه اروپا بر سر خروج از این اتحادیه برسد، رشد اقتصادی ۱.۵ درصدی را در سال آینده خواهد داشت.
این اقتصاددانان اخطار داده اند كه خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا به این كشور صدمه جدی وارد خواهد نمود. پیشتر هم دفتر بودجه انگلیس اعلام نموده بود در صورت تحقق سناریو خروج بدون توافق، تاخیر در ترخیص گمركی، اختلال در زنجیره تامین و مشكل برای پرواز هواپیماها احیانا اجتناب ناپذیر خواهد بود.
طبق اعلام گروه ای آی آیتم، فضای نامطمئن بریگزیت بر تصمیمات سرمایه گذاران اثر گذاشته است. این گروه نرخ تورم امسال انگلیس را ۲.۳ درصد پیش بین كرده است كه بالاتر از سطح هدفگذاری شده توسط بانك مركزی است.
رشد اقتصادی انگلیس در نیمه نخست امسال در شرایطی به ضعیف ترین سطح ۷ سال اخیر رسید كه به قول مركز اصلاحات اروپا، اقتصاد این كشور می توانست در صورت باقی ماندن در اتحادیه اروپا ۲.۵ درصد بیشتر رشد كند.1397/07/27
22:27:54
5.0 / 5
4520
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی